Zamknij

Julia Wieniawa o walce z ciężką chorobą. Zachwyciła szczerością. "Nie chciało mi się wyjść do ludzi"

12.10.2021 09:40
Julia Wieniawa
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Julia Wieniawa w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" otworzyła się na temat niedoczynność tarczycy, z którą się zmaga. Internauci byli wdzięczni aktorce za poruszenie tak istotnego tematu. Jedna z fanek za namową gwiazdy wybrała się na badania.

Julia Wieniawa to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich aktorek młodego pokolenia, która doskonale wykorzystała popularność zdobyta za sprawą roli w "Rodzinka.pl". Choć debiutowała na deskach Teatru Muzycznego "Roma", to właśnie kreacja serialowej Pauli zwróciła na nią uwagę widzów oraz zapewniła kolejne zawodowe propozycje. Dziś 22-latka jest prawdziwą gwiazdą, która może przebierać w rolach i zarabia ogromne pieniądze, a reklamodawcy nieustannie zabiegają o jej uwagę. Mogliśmy oglądać ją między innymi w "Kobietach mafii", "Sala samobójców. Hejter", a w 2022 roku zobaczymy ją w ekranizacji "Chłopów". Była także gwiazdą serialu "Zawsze warto".

Wieniawa jest także jedną z największych polskich gwiazd mediów społecznościowych, jej profil na Instagramie obserwują już ponad 2 miliony użytkowników, a filmy publikowane na TikToku docierają do wielu setek tysięcy. Aktorce zdarza się poruszać bardzo istotne tematy, otwarcie opowiedziała między innymi zmaganiach z niedoczynnością tarczycy. Temat rozwinęła w rozmowie z prowadzącymi " Dzień Dobry TVN". Fani Julii nie ukrywali, że są wdzięczni gwieździe za zwrócenie uwagi na kwestię profilaktyki.

Julia Wieniawa szczerze o niedoczynności tarczycy. Słowa aktorki zachwyciły fanów

Niedoczynność tarczycy, czyli choroba Hashimoto, jest o wiele powszechniejsza, niż się wydaje. W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" Julia Wieniawa zdradziła, jakie objawy ją zaniepokoiły i skłoniły do wykonania badań.

- Po 18 godz. snu nie chciało mi się wyjść do ludzi, a jestem duszą towarzystwa. Czułam, że coś jest nie tak i stwierdziłam, że muszę iść do lekarza, bo może jest to jakaś choroba. Zlecił mi badania krwi i wyszło podwyższone TSH - opisywała.

W programie gościła także specjalistka, dr Katarzyna Skórzewska, która fachowo opisała, czym jest Hashimoto.

- To jest choroba zapisana w genach i to kiedy się ujawni, zależy od wielu sytuacji, również zewnętrznych. Stres, zmęczenie, infekcje wirusowe, to wszystko może wpływać na jej rozwój. Dużo się też ostatnio mówi o wpływie mikrobiomu jelitowego na wygenerowanie objawów choroby Hashimoto - mówiła.

Najwyraźniej zaproszenie Wieniawy do studia było strzałem w dziesiątkę, na jej profilu na Instagramie pojawiły się liczne pozytywne komentarze. Internauci podkreślali, jak ważne jest zachęcanie do profilaktycznych badań. Jedna z fanek na własnej skórze przekonała się, że warto regularnie odwiedzać lekarzy.

- Po twoim ostatnim story poszłam na badanie krwi i okazało się, że mam niedoczynność tarczycy! Dziewczyny, serio - badajmy się!

- Brawo za nagłaśnianie tematu. Będę wypatrywać rozmowy na stronie internetowej, sama mam problemy z tarczycą - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Te gwiazdy chorują na Hashimoto [ZDJĘCIA]