Zamknij

Julia Wieniawa przerażona koronawirusem. Apeluje do fanów. "Nie róbcie zakupów na kilogramy"

Maciej Friedrich
12.03.2020 11:24
Julia Wieniawa przerażona koronawirusem. Apeluje do fanów. "Nie róbcie zakupów na kilogramy"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Julia Wieniawa nie ukrywa, że epidemia koronawirusa ją przeraża. Aktorka postanowiła jednak zaapelować do fanów o rozsądek. W emocjonalnym wpisie wyznała, co sądzi o sytuacji panującej w Polsce.

Julia Wieniawa błyskawicznie rozwinęła swoją karierę i z gwiazdy "Rodzinki.pl" stała się jedną z najpopularniejszych polskich aktorek i osobowości telewizyjnych. Doskonale radzi sobie także na parkiecie "Tańca z gwiazdami".

Rozprzestrzeniający się po całym świecie kotronawirus nie zna pojęcia "gwiazdy" i nie oszczędza nikogo. Wśród zarażonych znalazł się między innymi hollywoodzki gwiazdor Tom Hanks i jego żona. Julia zdecydowała się opublikować na swoim Instastory garść przemyśleń związanych z dramatyczną sytuacją.

Julia Wieniawa o koronawirusie. Aktorka apeluje o rozsądek

Z powodu epidemii koronawirusa odwołano między innymi premierę "W lesie dziś nie zaśnie nikt", w którym Julia Wieniawa gra główną rolę. Aktorka na Instagramie podzieliła się z fanami przemyśleniami dotyczącymi środków bezpieczeństwa i zaapelowała o rozsądek niepopadanie w histerię.

- Przeraża mnie myśl, że tak wielu moich znajomych i ludzi wokół tak bardzo bagatelizuje ten problem i śmieje się z innych, którzy o tym problemie mówią. Nie chcę, żebyśmy panikowali. Błagam Was, nie róbcie zakupów na kilogramy, bo to jest bez sensu. Po prostu zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła (...) Zwracajmy uwagę na higienę osobistą, pijmy dużo ciepłej wody, wspomagajmy się suplementami. Ja na przykład chodzę teraz do miejsc publicznych w rękawiczkach i chyba rzeczywiście wyposażę się w maskę - poinformowała Wieniawa.

- Wiem, że sytuacja jest nowa, sama nie wiem, jak się odnaleźć w tym wszystkim, ale błagam was, po prostu bądźmy mądrzy. Używajmy głowy - podsumowała aktorka.

 Koronawirus w Polsce: Kolejne zachorowania, informacje od resortu zdrowia. RAPORT

RadioZET.pl/MF