Zamknij

Julia Wieniawa ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Nazwała go "ohydnym dziadem"

28.10.2020 11:00
Julia Wieniawa
fot. Mateusz Jagielski/East News

Julia Wieniawa w mocnych słowa odniosła się do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego ws. aborcji. Aktorka podzieliła się wrażeniami za pośrednictwem Instagrama i zaapelowała do uczestników strajku. 

Julia Wieniawa, jak większość polskich celebrytów, włączyła się w walkę o prawa kobiet. Aktorka, która w ubiegły piątek przegrała w finale "Tańca z gwiazdami" nie mogła przejść obojętnie wobec wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, w którym prezes PiS bezwzględnie opowiedział się za obroną życia i poprał stanowisko Kościoła. Wieniawa zareagowała na Instastory serią udostępnionych postów uderzających nie tylko w Kaczyńskiego, ale także Andrzeja Dudę. 

Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny pod wodzą Julii Przyłębskiej uznał przepisy pozwalające na przerywanie ciąży w przypadku ciężkiej i nieodwracalnej wady płodu za niekonstytucyjne. W efekcie aborcja z przesłanki embriopatologicznej została uznana za nielegalną. Przez polskie miasta przetaczają się protesty w obronie praw kobiet. Za wyborem opowiadają się celebryci, dziennikarze, politycy opozycji i znane osobistości. Zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polce odbiło się szerokim echem także za granicą. Poparcie dla protestujących Polek przekazały gwiazdy show-biznesu, m.in. Dua Lipa, Miley Cyrus i aktorka serialu "Opowieści Podręcznej".

Anna Lewandowska szczerze o Strajku Kobiet: "Nie wierzę w agresję i rozwiązania siłowe"

Julia Wieniawa ostro o Jarosławie Kaczyńskim

Niedoszła zwyciężczyni Kryształowej Kuli zaatakowała prezesa PiS niewybrednym określeniem w jednym z komentarzy. Wieniawa włączyła się do rozmowy pod postem Michała Piróga, który udostępnił fragment nagania przemowy Kaczyńskiego. 

Ohydny dziad. Najpierw mówi, że jest covid i że strajki są wbrew obostrzeniom, a teraz sam nawołuje do wojny? Ha tfu - napisała. 

Ponadto gwiazda udostępniła na Instastory wpisy innych zbulwersowanych instagramerów, m.in. wzywające Andrzeja Dudę do zajęcia stanowiska w sprawie strajków. Od siebie dodała apel o nieniszczenie kościołów.

Ludzie, tylko nie rozwalajcie i nie demolujcie kościołów. To nie jest potrzebne, a to jedyny argument, który ma [tu ikona kaczora] - wezwała Wieniawa. 

wwee
fot. Instastory:@juliawieniawa
ssssd
fot. Instastory:@juliawieniawa
twtw
fot. Instastory:@juliawieniawa