Zamknij

Julia Wieniawa podjęła ważną decyzję. "Mogę uratować nawet osiem osób"

14.10.2020 12:59
Julia Wieniawa
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Julia Wieniawa wzięła udział w akcji promującej ideę dawstwa narządów. Aktorka podjęła decyzję, która może uratować życie innych ludzi.

Julia Wieniawa mimo młodego wieku ma na koncie już wiele sukcesów. Aktorka cieszy się sympatią wielu osób i jest w gronie najbardziej rozpoznawalnych celebrytek. Okazuje się, że swoją sławę postanowiła wykorzystać w bardzo pozytywny sposób. Wzięła udział w spocie promującym dawstwo narządów. Aktorka nie tylko zachęca do deklarowania chęci oddania narządów po śmierci, ale też ujawnia, że sama chce, by jej organy zostały przekazane tym, którzy ich mogą potrzebować.

"Chcę być dawcą. Oddam swoje narządy" - wyznaje w spocie gwiazda.

Zobacz także: Julia Wieniawa na zdjęciu z nagim mężczyzną. "Wiadomo, że będzie gorąco" [FOTO]

Julia Wieniawa promuje dawstwo organów

26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Z tej okazji ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwiększenie dostępności leczenia przeszczepami w Polsce. Zgodnie z polskim prawem, narządy można pobrać od każdej osoby, która nie wyrażała sprzeciwu (lub po prostu nie dopisała się do Centralnego Rejestru Sprzeciwów). Oczywiście dawcą można być także za życia, w tym przypadku jednak sami możemy zadeklarować zgodę. Po śmierci przydatna może być karta z deklaracją chęci przekazania organów do przeszczepu. Właśnie taką nosi przy sobie Julia Wieniawa.

"Każdy z nas może potrzebować przeszczepu, ale każdy z nas może być potencjalnym dawcą. Ja po śmierci oddam swoje narządy, bo wiem, że mogę uratować nawet osiem osób. Ty też możesz to zrobić" - zachęca młoda aktorka w spocie akcji Solidarnie dla Transplantacji.

Gratulujemy Julii decyzji - to postawa warta pochwały!

RadioZET.pl/AS