Zamknij

Julia Wieniawa zmaga się z przewlekłą chorobą. "Przez około półtora roku o tym nie wiedziałam"

Judyta Wanicka
12.03.2020 13:47
Julia Wieniawa
fot. Instagram:@juliawieniawa

Julia Wieniawa od kilku lat cierpi na chorobę tarczycy. Aktorka zmagała się z szeregiem dolegliwości, zmienił się także wygląd jej twarzy. Długo jednak nie zdawała sobie sprawy, że jest to efekt poważnej choroby. 

Julia Wieniawa kilka lat temu usłyszała przykrą diagnozę, przez którą musiała zmienić tryb życia. Aktorka pierwszy raz poinformowała o chorobie w 2018 roku. Zauważyłam u siebie bardzo dużą senność, notoryczne przemęczenie i puchnięcie. Najbardziej było widać to u mnie na twarzy - skarżyła się fanom na Instagramie. W końcu dowiedziała się, że w jej organizmie rozwija się przewlekłe zapalenie tarczycy. 

Julia Wieniawa cierpi na chorobę Hashimoto

Julia Wieniawa przez wiele miesięcy nie wiedziała, że choruje na Hashimoto. Gdy objawy zaczęły utrudniać jej codzienne funkcjonowanie, postanowiła zrobić badania krwi. Wtedy okazało się, że jej tarczyca poważnie niedomaga. 

Nie wiem, kiedy dokładnie zachorowałam na Hashimoto, ale myślę, że przez około półtora roku o tym nie wiedziałam. Spałam po 15 godzin, a nadal byłam senna i nie miałam energii. Pojawiły się też problemy z sylwetką. A do tego emocjonalny rollercoaster – raz byłam wesoła, a raz smutna - wspomina w rozmowie z Plejadą.

Diagnoza była dla niej sporym zaskoczeniem, ponieważ nigdy wcześniej nie miała żadnych problemów ze zdrowiem. 

Poczułam, jakbym dostała plaskacza od kogoś "z góry". Zrozumiałam, że muszę się ogarnąć. Bo miałam taki czas, że za bardzo celebrowałam życie. To był znak, że muszę z tym skończyć -  wyznała.

Gwiazda całkowicie odstawiła alkohol oraz zmieniła styl życia. Do dziś jest pod kontrolą endokrynologa i dietetyka, dzięki czemu nie odczuwa choroby już tak dotkliwie. Stara się jednak nie polegać tylko na zaleceniach specjalistów. 

Niestety, wielu lekarzy mówi, że dieta nie ma znaczenia przy Hashimoto. To bzdura! - mówi. Staram się też słuchać swojego organizmu. Bardzo mocno wpłynęło to nie tylko na moje prywatne życie, ale również zawodowe. Przestałam jeść śmieciowe jedzenie i schudłam. Nie budzę się już ze spuchnięta twarzą, tylko wypoczęta. Dzięki temu straciłam kompleksy, zyskałam pewność siebie i zaczęłam się bardziej akceptować. Co za tym idzie, lepiej czuję się przed kamerą i lepiej gram - wyznała w wywiadzie z Plejadą Julia Wieniawa. 

Zagłosuj

Badałeś już tarczycę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw