Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jurek Owsiak miał operację. "Cztery miesiące bólu". Co się stało?

24.11.2017 14:20

Jurek Owsiak od wielu lat kieruje Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Teraz on sam tej pomocy potrzebował - medycznej. Na szczęście już dochodzi do siebie po operacji kolana.

Jerzy Owsiak operacja fot. Facebook/Jerzy Owsiak

Na swoim Facebooku Jurek Owsiak regularnie zamieszcza materiały dotyczące jego działalności, m.in. prac Fundacji WOŚP czy Przystanku Woodstock. Często zabiera głos w kwestiach społecznych, czy też apeluje do polityków w różnych istotnych sprawach. Teraz opublikował zdjęcia prosto ze szpitala, jednak nie odwiedził go służbowo, a prywatnie. Okazuje się, że przeszedł operację kolana.

Wszystko opisał w obszernej informacji.

"Cztery miesiące bólu i przyszedł czas, kiedy trzeba było rozwiązać problem. Chodzi o osobisty ból, w osobistym kolanie. W jednym już miałem robioną artroskopię, ale kiedy drugie zawyło, to wiecie jak to jest - człowiek robi wszystko, żeby temat odłożyć, bo może przejdzie, bo może masaż lub jakaś terapia pomogą. A potem trudno było wpasować się w termin przy takiej ilości zająć. Ale mam to już za sobą. Prosto z trzeciego dnia zakupów sprzętu medycznego pomknąłem do szpitala, aby następnego dnia rano poddać się zabiegowi operacyjnemu" - poinformował.

Operacja przebiegła pomyślnie i teraz Jurka Owsiaka czeka rehabilitacja. Jednak deklaruje, że nie zwalnia tempa i zaraz wraca do pracy.

"Teraz szybka rehabilitacja, ale przy pomocy osób najbliższych i przyjaciół. Oczywiście wszystko, co trzeba zrobić w Fundacji WOŚP robimy, a w poniedziałek winda mnie dowiedzie na czwarte piętro Antyradia, abym przywitał się z Wami na żywo w cotygodniowej audycji "Zaraz Będzie Ciemno"" - pisze i jednocześnie składa podziękowania dla tych, którzy czuwali nad jego zdrowiem.

"Wielkie dzięki dla całego zespołu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. A. Grucy w Otwocku, tego samego, w którym pracuje mnóstwo naszego sprzętu w ramach Krajowego Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużenia Kończyn u Dzieci. Kiedy wręczaliśmy sprzęt, nawet przez moment nie pomyślałem, że ja także będę z niego korzystał. Leżałem na łóżku, które kupiliśmy 10 lat temu, a podobne łóżka cały czas kupujemy dla polskich szpitali" - wyjaśnił.

Życzymy Jurkowi Owsiakowi szybkiej rehabilitacji i powrotu do pełni sił.

RadioZET.pl/SA

Oceń