Zamknij

Justyna Steczkowska o problemach artystów w dobie pandemii

Maciej Friedrich
15.05.2020 11:50
Justyna Steczkowska o problemach artystów w dobie pandemii
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Justyna Steczkowska w rozmowie z fanami wspomniała o problemach finansowych artystów w dobie pandemii koronawirusa. Zwróciła uwagę, że wielu twórców musi obecnie żyć z oszczędności, bo nie mają możliwości zarobienia pieniędzy.

Justyna Steczkowska to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, powszechnie znana z bardzo szerokiej, czterooktawowej skali głosu. Na swoim koncie ma wiele przebojów, które nuciła i nuci cała Polska, takie jak "Dziewczyna szamana" czy "Oko za oko, słowo za słowo". Artystyczny sukces pomógł jej odnieść udział w programie "Szansa na sukces". Fani "Tańca z gwiazdami" pamiętają Justynę jako finalistkę 6. edycji, była także trenerką w trzech edycjach "The Voice of Poland".

Ostatni studyjny album Steczkowskiej, "Maria Magdalena. All is One", ukazał się w 2019 roku. Obecnie Justyna, podobnie jak większość artystów, przebywa na przymusowym urlopie. Z powodu pandemii koronawirusa nie może grać koncertów. Wokalistka nie ukrywa, że niektórzy artyści żyją obecnie z oszczędności.

 Justyna Steczkowska na odważnej fotografii. Pochwaliła się zgrabną figurą [ZDJĘCIE]

Justyna Steczkowska szczerze o sytuacji artystów w dobie pandemii

Justyna Steczkowska postanowiła porozmawiać z fanami na Instagramie i odpowiedzieć na kilka pytań. W mediach społecznościowych nie ukrywała, że sytuacja finansowa artystów w dobie pandemii koronawirusa bywa trudna. Sama pieniądze na remont kuchni przeznaczyła na wydanie płyty, niestety obecnie nie może promować jej na koncertach. Steczkowska podkreśliła, że w dobie pandemii wielu artystów musi żyć z oszczędności.

-  Moje oszczędności, które przeznaczałam na kuchnię, która tak prosi, by odbył się jej remont, wydałam na płytę „Marię Magdalenę”, bo nagrywałam m.in. w Los Angeles. To kosztowało mnie najwięcej – ujawniła. – Kiedy zaczęłam na nowo zbierać pieniądze, no to przyszedł koronawirus i siadł nam na głowie. Wiadomo, że my artyści żyjemy raczej z oszczędności, z tego, co zdołaliśmy uzbierać, póki nie wrócimy do pracy, trudno mówić o jakichś dodatkowych projektach. W tej chwili nas na to nie stać - stwierdziła smutno.

Na temat trudnej sytuacji artystów w dobie pandemii wypowiedział się także Maciej Stuhr.

The Voice of Poland: Justyna Steczkowska wróciła do programu. Polały się łzy [WIDEO]

RadioZET.pl/MF