Zamknij

Kabareciarze z Ani Mru Mru żartują z Agaty i Kingi Dudy

27.10.2020 15:28
Kabaret Ani Mru Mru
fot. Piotr Matusewicz/East News

Kabaret "Ani Mru Mru" niejednokrotnie występował w programach kabaretowych, emitowanych przez TVP.  Założyciel składu - Marcin Wójcik - oznajmił niedawno, że zrywa współpracę z publicznym nadawcą, gdyż nie podoba mu się propagandowy charakter telewizji. Widać panowie z kabaretu uznali, że w zakresie współpracy z TVP nie mają już nic do stracenia i opublikowali mem, wyśmiewający żonę i córkę prezydenta Dudy.

"Ani Mru Mru" to jeden z najbardziej popularnych i najbardziej lubianych polskich kabaretów. Jego skecze wielokrotnie mogliśmy oglądać w programach Telewizji Polskiej. W ostatnich dniach założyciel kabaretowej trupy - Marcin Wójcik - przyznał, że kończy współpracę z telewizją publiczną, która stała się "tubą Prawa i Sprawiedliwości". Teraz ekipa kabaretu opublikowała w sieci mema, w którym wyśmiewa bierną postawę Agaty Kornhauser i Kingi Dudy wobec protestów kobiet.

Zobacz także: Marcin Wójcik kończy z TVP. Ostre słowa: "Bezwstydna propaganda"

Kabaret "Ani Mru Mru" wyśmiewa żonę i córkę prezydenta

Kabareciarze zamieścili na Facebooku zdjęcie Agaty Kornhauser i Kingi Dudy, wykonane podczas jakiejś uroczystości, na którym panie z grobowymi minami patrzą przed siebie. Do zdjęcia dodano wymowny komentarz: "Kabaret ani mru mru".

Pod postem pojawiło się bardzo wiele komentarzy, w których internauci popierają spostrzeżenie kabareciarzy. Zauważają, że przed wyborami obie panie miały wiele do powiedzenia, a teraz znów zamilkły. "Raptem im mowę odebrało. A przed wyborami miały TYLEEE do powiedzenia" - pisze internautka. Ktoś inny stwierdza, że przynajmniej można pogratulować im konsekwencji: "Szacun dla pań za konsekwencję". Pewien komentujący pokusił się nawet o publikację krótkiego wierszyka:

"Kinga - córka, z krwi matki zrodzona, milczy jak ona".

Czy żona lub córka prezydenta Andrzeja Dudy zdecydują się przedstawić swoje zdanie w kwestii ograniczania praw kobiet do decydowania o własnym ciele? To raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę wydarzenia i sytuacje, które są już za nami.

RadioZET.pl/AS