Zamknij

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej nagrała piosenkę. Podróżniczka pęka z dumy [WIDEO]

14.01.2021 11:16
Martyna Wojciechowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Kabula, przybrana córka Martyny Wojciechowskiej, nagrała pierwszy teledysk. Cierpiąca na albinizm dziewczyna z Tanzanii pochwaliła się swoim nadzwyczajnym głosem. - To w całości jej inicjatywa, pomysł i realizacja - podkreśla Wojciechowska. 

Martyna Wojciechowska parę lat temu adoptowała na odległość dziewczynkę z Tanzanii, którą poznała podczas realizacji reportażu. Kabula cierpi na albinizm i nie ma ręki. W wieku 13 lat została okaleczona przez miejscową ludność, która wierzy, że części ciała osób z bielactwem wrodzonym mają magiczną moc i mogą służyć jako amulety. 

Dzięki pomocy Martyny Wojciechowskiej Kabula otrzymała miłość i wsparcie. Dziewczyna skończyła szkołę, poszła na studia prawnicze i realizuje swoje pasje. Dziewczyna miała okazję odwiedzić Polskę i poznać rodzinę podróżniczki. Kabula ma jeszcze jedną przyszywaną siostrę w Tanzanii. Martyna Wojciechowska adoptowała nastolatkę o imieniu Tatu, która również jest dotknięta albinizmem. Dziewczyny są ze sobą bardzo zżyte. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą, żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii - opowiadała podróżniczka w "Dzień Dobry TVN". 

Martyna Wojciechowska szczerze o tym, co zaimponowało jej w Przemku Kossakowskim 

Martyna Wojciechowska pochwaliła się klipem Kabuli 

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej jest nie tylko zdolną uczennicą, ale także świetnie śpiewa. Kabula właśnie zrealizowała swoje wielkie marzenie i nagrała piosenkę.

Oto pierwszy oficjalny teledysk Kabuli! Kabulka od zawsze była wyjątkowa, chciała się uczyć, zostać prawniczką i... śpiewać. Choć została tak ciężko doświadczona przez los to nadal ma odwagę realizować swoje marzenia! A nic nie sprawia jej takiej przyjemności jak wyrażanie siebie poprzez śpiew! - napisała Martyna Wojciechowska. 

Prowadząca program "Kobieta na krańcu świata" pęka z dumy i podkreśla, że klip jest w całości pomysłem Kabuli. 

Posłuchajcie koniecznie! Kabula ma teraz swoje konto na YouTube, na Instagramie, Facebooku, gdzie często zagląda i będzie jej miło przeczytać Wasze komentarze. I żeby było jasne: to nie jest mój pomysł! To w całości jej inicjatywa, pomysł i realizacja! Nie nadążam za moim dzieckiem! Też tak macie? - dodała zachwycona podróżniczka. 

Martyna Wojciechowska wyznała, dlaczego nie odsłania ciała. Poruszające wyznanie podróżniczki