Zamknij

Kaja Funez Sokoła komentuje wyrok Harveya Weinsteina: "Odetchnęłam z ulgą"

Sylwia Wamej
26.02.2020 17:52
Kaja Funez Sokoła
fot. Screen YouTube

Kaja Funez Sokoła, polska modelka, która padła ofiarą producenta filmowego, skomentowała wyrok sądu w rozmowie z Plejadą. "Najważniejsze jest zwycięstwo, które już odnieśliśmy, czyli uznanie go za winnego" - powiedziała modelka.

Kaja Funez Sokoła skomentowała wyrok Harveya Weinsteina

Kaja Funez Sokoła to polska modelka, która padła ofiarą Herveya Weinsteina. Nic dziwnego, że Polka cieszy się z wyroku sądu. Słynnego producenta filmowego oskarżyło o molestowanie seksualne i gwałty wiele hollywoodzkich aktorek i modelek. Kaja Funez Sokoła w rozmowie z Plejadą podkreśla, że zwycięstwem jest uznanie hollywoodzkiego gwiazdora za winnego.

"Najważniejsze jest zwycięstwo, które już odnieśliśmy, czyli uznanie go za winnego. Sprawiedliwość ujrzała światło dzienne dzięki wielkiej odwadze kobiet, które zaczęły mówić o tym, co je spotkało, a także kobiet, które w sądzie stanęły jeszcze raz oko w oko ze swoim oprawcą i były poddane brutalnemu przepytywaniu. Nie jest on już tylko osądzany przez sąd publiczny i społeczny, ale przez wymiar karny, uznany za przestępcę seksualnego i skazany na więzienie. Aby udało się osiągnąć ten werdykt, potrzebnych było wiele odważnych wyznań i zeznań, które nareszcie wyszły na światło dzienne i zmieniły bieg historii" - podkreśla Kaja Funez Sokoła w rozmowie z Plejadą.

Harvey Weinstein ma poznać wymiar kary już niedługo, bo 11 marca. Kaja zdradziła, że ona, jako ofiara producenta filmowego, czuje ogromną ulgę.

"To dopiero początek, dalsze procesy są przed nim. Jako jedna z jego ofiar czuję ulgę, przede wszystkim związaną z tym, że nasze głosy są uznane za ważne, że gwałty i napaść seksualna zmieniły w oczach ludzi swój wymiar i zrozumiano, że nie odnosi się tylko do "gwałtu w ciemnej ulicy", że dynamika dalszej relacji ofiary z oprawcą może być skomplikowana. Dla mnie osobiście to już wygrana" - wyjaśnia Kaja Funez Sokoła.

Kaja Funez Sokoła ofiarą Harveya Weinsteina

Sama zainteresowana również złożyła pozew przeciwko Harveowi Weinsteinowi. Na razie proces w jej sprawie jest w toku. Modelka wiele lat temu padła ofiarą napaści seksualnej przez Harveya Weinsteina. Kaja w 2002 roku spotkała się z producentem na lunch, aby omówić swoje możliwości aktorskie. Podczas spotkania Harvey zażądał, aby modelka zdjęcia ubrania. Złapał ją za piersi i zmusił do dotykania przyrodzenia.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia z życia gwiazd?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/Plejada.pl/ SW