Zamknij

Karol Strasburger dostanie podwyżkę. Wkrótce wzrośnie jego emerytura

24.02.2021 14:49
Karol Strasburger
fot. Viphoto/ East New

Karol Strasburger, mimo że jest na emeryturze, wciąż spełnia się zawodowo. Gospodarz "Familiady", pracując przez lata na umowach cywilnoprawnych i o prawa autorskie, nie odprowadzał wysokich składek do ZUS. Dlatego jego emerytura jest dość niska. Jak donosi "Super Express" Strasburger już niedługo będzie dostawać nieco wyższą kwotę.

Karol Strasburger, wykonując zawód artystyczny, pracował przez lata na umowach cywilnoprawnych i oprawa autorskie. W związku z tym nie było mowy o wysokich składkach emerytalnych do ZUS. Jakiś czas temu Karol Strasburger przyznał publicznie, że wysokość jego emerytury waha się w przedziale 1000 - 2000 zł. Jak donosi "Super Express" po wiosennej waloryzacji, emerytury mają być nieco wyższe.

Zobacz też: Karol Strasburger został ojcem. Małgorzata Weremczuk zdradziła szczegóły porodu

Karol Strasburger dostanie podwyżkę. Wkrótce wzrośnie jego emerytura

W marcu waloryzacja emerytur ma wynosić 4,24 procent. Według wstępnego wyliczenia Strasburger może w tym roku otrzymywać miesięczną emeryturę wyższą od ok. 50 do ok. 85 złotych. Miesięcznie nie jest to dużo, lecz w sakli roku daje już pulę rzędu 600-1000 złotych.

Choć Karol Strasburger emeryturę ma niską, może liczyć na finanse z programu "Familiada" oraz filmów i seriali, w których gra. W tym roku zobaczymy go w najnowszej, 4. już odsłonie filmu "Kogel-Mogel". Prywatnie Karol Strasburger jest związany z Małgorzatą Weremczuk. W 2019 roku urodziła się im córeczka Laura.