Zamknij

Karolina Pajączkowska z TVP Info poparła Strajk Kobiet. Sama kiedyś dokonała wyboru

30.10.2020 17:43
Karolina Pajączkowska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Karolina Pajączkowska znana z anteny TVP Info wstawiła się za protestującymi kobietami. To kolejna gwiazda telewizji publicznej, która zareagowała po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przy okazji dziennikarka podzieliła się osobistą historią związaną z aborcją.

Karolina Pajączkowska jest dziennikarką i prezenterką TVP Info, gdzie prowadzi program "Info Raport". Do stacji przeszła w listopadzie 2019 roku z TVN BiS. Wcześniej wzięła udział w drugiej edycji "Top Model". Była także zwyciężczynią wyborów Miss Polonia Studentek i uczestniczką zagranicznych konkursów piękności - Miss Intercontinental 2011 i Miss Exclusive of the World.

Atrakcyjna prezenterka od początku wzbudza sporo emocji, głównie za sprawą wyzywających strojów, w których pojawia się wizji. Po jednym z programów Pajączkowska musiała walczyć z hejtem i seksistowskimi komentarzami. Obecnie gwiazda TVP znalazła się pod ostrzałem za oficjalne poparcie protestów w obronie praw kobiet. Pajączkowska, podobnie jak kilka innych gwiazd Telewizji Polskiej, stanęła murem za kobietami.

Karolina Pajączkowska z TVP Info odpowiada na seksistowskie komentarze. "Tak, mam biust!"

Karolina Pajączkowska za wyborem ws. aborcji. Wsparła Strajk Kobiet 

Po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. usuwania ciąży ze względu na ciężkie i trwałe upośledzenie płodu Karolina Pajączkowska podzieliła się w sieci poruszającym wyznaniem.

To NIE jest komentarz do najnowszego orzeczenia TK. To NIE jest zajmowanie stanowiska. To jest moja historia. Kobiety i matki – zaznaczyła.

Gdy byłam w ciąży osoba postronna namawiała mnie do dokonania aborcji. Miałam 23 lata i dopiero co obroniłam dyplom, a przyszłość była niepewna. Znalazła się osoba, która mówiła: „Dziewczyno nic nie masz, jesteś nikim. Pomogę ci i zapłacę za aborcje za granicą”. To był dla mnie szok. Byłam dorosła, ale nikt nigdy nie przygotował mnie do podjęcia takiej decyzji. A to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu.

Biły we mnie wtedy dwa serca. I obydwa wiedziały. Nigdy tego nie zrobię. Podjęłam decyzję w zgodzie z WŁASNYM sumieniem. To jest moja historia i moja ciąża. Mam zdrowe dziecko, ale całym sercem wspieram kobiety – wyznała. 

Pajączkowska powtórzyła swoje stanowisko w relacji na Instastory.

Jestem i zawsze będę za kobietami – napisała.

Mnóstwo internautów doceniło gest dziennikarki telewizji publicznej, gdzie, jak wiadomo, takie poglądy uchodzą za niepoprawne i często w wiążą się z przykrymi konsekwencjami. Karolina Pajączkowska zdaje się tym jednak nie przejmować, podobnie jak kilka innych gwiazd z TVP, m.in. Tomasz Wolny czy Kasia Cichopek.

Dziennikarka TVP rzuciła pracę. Dodała wymowny wpis ws. protestów kobiet