Zamknij

Kasia Dziurska jest chora. Szczere wyznanie gwiazdy „Tańca z gwiazdami”

Maciej Friedrich
22.11.2019 14:59
Kasia Dziurska jest chora. Szczere wyznanie gwiazdy „Tańca z gwiazdami”
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER /EAST NEWS

Kasia Dziurska to trenerka personalna, którą widzowie znają z udziału w „Tańcu z gwiazdami” oraz „Dance, dance, dance”. Gwiazda zdecydowała się na szczere wyznanie i przyznała, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Napisała książkę, by pomóc innym chorym.

Kasia Dziurska była jedną z gwiazd, które próbowały swoich tanecznych sił na parkiecie 8. edycji „Tańca z gwiazdami”. W duecie z Tomaszem Barańskim doszła do finału. W 2019 roku mogliśmy podziwiać jej występy w show „Dance, dance, dance”. Trenerka personalna zyskała sympatię wielu widzów, którzy między innymi obserwują ją w mediach społecznościowych. Na Instagramie Kasi pojawił się emocjonalny wpis, w którym gwiazda zdradza, że zmaga się z chorobą.

Kasia Dziurska jest chora. Gwiazda „Tańca z gwiazdami” przyznała się do choroby

W czwartek, 21 listopada na swoim profilu na Instagramie Kasia Dziurska opublikowała post, w którym wyznała, że jest chora. Jak sama wspomniała, wcześniej wstydziła się opowiadać o chorobie, jednak wsparcie narzeczonego dodało jej odwagi.

Wybaczcie, że nie do końca byłam z Wami szczera, ale zwyczajnie wstydziłam się i bałam się tego, co mnie spotkało. Teraz już wiem, że to była głupota. Dzięki Emilianowi mam już odwagę powiedzieć Wam o tym [...] Od prawie dwóch lat zmagam się z chorobami Hashimoto i SIBO, może dla niektórych to nie jest zaskoczenie ani żadne wielkie WOW. Dla mnie to poważna sprawa, z którą przez bardzo długi czas nie mogłam sobie poradzić.

 Nadwrażliwość jelita to nie wina stresu – wyjaśnia gastrolog

Kasia postanowiła pomóc innym osobom zmagającym się z chorobą i rozpoczęła projekt „Moje życie z hashimoto i SIBO”. Jego efektem jest książka, w której trenerka opowiada o swoich doświadczeniach. Zachęciła też fanów do regularnych badań.

Napisałam tę książkę po to, żeby pomóc innym rozszyfrować tę podstępną chorobę i nauczyć się z nią żyć. Napisałam ją także dla siebie, bo chcę być fair wobec Was i przede wszystkim wobec siebie. Co w niej znajdziecie? Czym ona się różni od innych książek o hashimoto? Jest to swojego rodzaju apel do Was, abyście pamiętali, że zdrowie mamy jedno i nikt za nas o nie nie zadba [...] Chcę Was zachęcić do regularnych badań, nie obawiania się proszenia i pomoc i do mówienia głośno o tym, co Was niepokoi i boli.
Bardzo zależało mi, abyście przede wszystkim znaleźli odpowiedzi na nurtujące Was pytania i spostrzeżenia, na podstawie mojej historii i pomocy specjalistów – czytamy w poście Kasi.

Wyznanie Dziurskiej spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Post Kasi polubiło ponad 21 tysięcy użytkowników Instagrama.

Zagłosuj

Oglądasz "Taniec z gwiazdami"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF