Zamknij

Kasia Nosowska komentuje sprawę w Polskim Radiu: Porównała Trójkę do kurortu po sezonie

Sylwia Wamej
18.05.2020 12:17
Kasia Nosowska
fot. Jakub Kamiński/ East News

Kasia Nosowska skomentowała sytuację w Polskim Radiu, którą od weekendu żyje cała Polska.  Po tym, jak głosowanie Listy Przebojów zostało unieważnione z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" wielu arystów bojkotuje program 3 Polskiego Radia. Głos postanowiła zabrać również Kasia Nosowska.

Kasia Nosowska skomentowała sytuację w programie 3 Polskiego Radia

Kasia Nosowska postanowiła porównać sytuację w programie 3 Polskiego Radia do miejscowości turystycznej poza sezonem. Gwiazda tak jak inni artyści nie zgadza się na cenzurowanie piosenek. W mediach społecznościowych dała zrozumienia, że w związku ze zdjęciem z anteny piosenki Kazika o politycznej wymowie, bojkotuje stację.

"Czy Byliście kiedyś z wizytą, w miejscowości, która latem tętni życiem- po sezonie? Jest opustoszała, cicha, tylko wiatr bawi się, rozdmuchując kupki rudych liści, tańczy z foliową torebką na ścieżce prowadzącej do zabitej deskami lodziarni.. To miejsce, w którym każdy zakątek przetrzymuje wspomnienia z lata- burą jesienią -tylko zasmuca.. Radiowa Trójka jest dla mnie teraz jak ten kurort po sezonie.. Niech nasze piosenki zabrzmią w niej, dopiero gdy znów przyjdzie lato" - napisała Kasia Nosowska.

Afera w Trójce. Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zdjęta z anteny

Przypomnijmy, że podczas piątkowego wydania Listy Przebojów w Trójce na pierwszym miejscu uplasowała się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Tekst piosenki traktuje o Jarosławie Kaczyńskim, który 10 kwietnia tego roku odwiedził grób mamy, mimo że cmentarze były w tym okresie zamknięte dla innych obywateli w związku z pandemią koronawirusa.

Mimo że piosenka Kazika zajęła pierwsze miejsce na liście, została zdjęta z anteny. Kierownictwo programu zablokowało stronę, na której publikowane są wyniki. Samo głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski podkreślił, że podczas głosowania został złamany regulamin, a piosenka została wprowadzona spoza listy. Takie informacje potwierdziła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, tłumacząc, że sytuacja nie ma nic wspólnego z cenzurą.

Z takim tłumaczeniem nie zgadza się wielu dziennikarzy i artystów. Z Radia zdecydowali się odejść w ostatnim czasie: prowadzący Listy Przebojów - Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński oraz Agnieszka Szydłowska.

Zagłosuj

Czy artyści słusznie bojkotują Trójkę?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW