Zamknij

Kasia Tusk ostro o wyroku TK: "Rząd PiS skazuje polskie kobiety na tortury"

28.01.2021 08:35
Kasia Tusk
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/East News

Kasia Tusk skomentowała uzasadnienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wyrok został opublikowany w nocy w środę, co oznacza, że przepisy weszły w życie.

Kasia Tusk od dawna angażuje się w walkę o prawa kobiet. W połowie października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Orzeczono, że przerwanie ciąży na podstawie przesłanki embriopatologicznej jest niezgodne z Konstytucją RP. Kontrowersyjny wyrok sprawił, że tysiące protestujących wyszło na ulice w całej Polsce.

Wśród zaangażowanych w protesty dla kobiet były także polskie gwiazdy, w tym m.in. Małgorzata Rozenek, Anna Mucha czy Barbara Kurdej-Szatan. Znane postacie z polskiego show-biznesu pojawiały się na strajkach oraz wypowiadały się na temat wyroku w internecie. Choć temat przez ostatnie tygodnie przycichł, w środę w nocy wyrok z października opublikowano w Dzienniku Ustaw, a więc od tej chwili stał się prawomocny.

Zobacz także:  Kasia Tusk pokazała stylizacje sprzed lat. "Ciary żenady" [FOTO]

Kasia Tusk komentuje uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji

W środę opublikowano uzasadnienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a kilka godzin później wyrok znalazł się w Dzienniku Ustaw. To wydarzenie postanowiła skomentować Kasia Tusk. Jest wyraźnie oburzona tym, co wydarzyło się w Polsce.

- Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka, a rząd PiS z pełną świadomością skazuje je na tortury - napisała córka Donalda Tuska na InstaStories.

kasia-tusk-strajk kobiet
fot.