Zamknij

Kasia Tusk wzięła udział w proteście. Dostała dobrą radę od Donalda Tuska [FOTO]

26.10.2020 14:42
Kasia Tusk
fot. Wojciech Stróżyk/ Reporter/ East News

Kasia Tusk po ogłoszeniu wyroku Trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji, podobnie jak tysiące Polek i Polaków wzięła udział w proteście. Córka Donalda Tuska pokazała sms-a od taty, który okazał wielkie wsparcie, ale dał również dobrą radę.

Kasia Tusk podobnie jak mnóstwo Polek i Polaków sprzeciwia się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji ze względu na wady płodu. Autorka bloga Make Life Eeasier wzięła udział w gdańskim proteście. Kasia była poruszona ilością osób, które zdecydowały się wyjść na ulicę i zaprotestować.

Zobacz też:  Strajk Kobiet w "Pytaniu na śniadanie". Gość poparł protesty w programie śniadaniowym TVP

Kasia Tusk wzięła udział w proteście. Dostała jedną radę od Donalda Tuska

Na Insta Stories Kasia zdradziła treść sms-a, którego wysłała do taty - Donalda Tuska.

"Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. I mnóstwo młodych" - napisała Kasia. Donald Tusk poparł protesty i dał Kasi jedną radę.

"To wasza rewolucja. Ale uważaj na siebie" - napisał zatroskany ojciec.

W social mediach protestujący mogą znaleźć mnóstwo porad, jak manifestować z głową, co warto zabrać ze sobą, a nawet jak się ubrać, spędzając kilka godzin w nie zawsze bezpiecznej przestrzeni.

Kasia Tusk  zazwyczaj publikuje na swoim Instagramie treści związane z tematyką modową. Tym razem poświęciła długi wpis na temat aborcji.

"Moja znajoma ginekolog powiedziała mi wczoraj: „Od 15 lat uczyłam się pomagać kobietom zajść w wymarzoną ciążę, najlepiej jak to możliwe ocenić zdrowie dziecka jeszcze w łonie matki, przyjmowałam ciężkie porody, a czasem starałam się wspierać kobiety w podjęciu najgorszych z możliwych decyzji. Od dziś muszę nauczyć się leczyć przedziurawione macice”. Delegalizacja aborcji nie zmniejsza liczby usuwanych ciąż. Zmniejsza liczbę zabiegów przeprowadzonych w bezpieczny dla kobiet sposób. Myślenie życzeniowe, że problem zniknie gdy się go zakaże jest objawem braku wyobraźni. Makabrycznym w skutkach. Chyba muszę się dziś przespacerować" - napisała, odnosząc się do weekendowych protestów.

Również Donald Tusk bardzo krytycznie podchodzi do tego tematu, tym bardziej teraz gdy koronawirus działa ze zdwojoną siłą i to nie jest dobry czas na protestowanie.

"Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo" - pisał na Twitterze Donald Tusk.

Kasia Tusk pokazała sms-a od taty
fot. Instagram.com/ Make Life Easier

RadioZet.pl