Zamknij

Katarzyna Cichopek padła ofiarą oszustów. "Podjęłam kroki prawne"

Maciej Friedrich
02.04.2020 13:05
Katarzyna Cichopek padła ofiarą oszustów. "Podjęłam kroki prawne"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Katarzyna Cichopek jest kolejną gwiazdą, której wizerunek wykorzystali internetowi oszuści. Aktorka opublikowała w sieci oświadczenie, w którym zapowiedziała stanowczą reakcję. Poparła ją między innymi Anna Wendzikowska.

Katarzyna Cichopek ogromną popularność zawdzięcza roli Kingi Zduńskiej w "M jak Miłość". W serialu możemy oglądać ją od 2000 roku. Jednak sympatyczna Kasia odkryła w sobie także niezwykły talent taneczny. W parze z Marcinem Hakielem zwyciężyła w finale 2. edycji "Tańca z gwiazdami" oraz reprezentowała Polskę na 1. Konkursie Tańca Eurowizji. Para zajęła 4. miejsce.

Katarzyna i Marcin pobrali się w 2008 roku i otworzyli szkołę tańca. Cichopek jest autorką kilku książek poradnikowych. Niestety, ktoś nieuczciwy postanowił zarobić na popularności gwiazdy "M jak Miłość".

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Katarzyna Cichopek oszukana. Wykorzystano jej wizerunek

Kradzież wizerunku to problem wielu celebrytów. Borykała się z nim między innymi Agnieszka Dygant. Niestety, ktoś wykorzystał także popularność Katarzyny Cichopek. Na profilu aktorki na Instagramie pojawiło się oświadczenie, w którym zapowiada podjęcie kroków prawnych.

- W związku z licznymi przypadkami bezprawnego wykorzystywania mojego wizerunku, wykradaniem i modyfikowaniem zdjęć z moich kont i profili w mediach społecznościowych, informuję, że nie polecam żadnych produktów, które są publikowane poza moimi oficjalnymi kontami i ostrzegam przed oszustami podszywającymi się moją osobę lub posługującymi się moim wizerunkiem w celach osiągnięcia korzyści majątkowych.  Wszelkie pojawiające się w mediach społecznościowych zdjęcia, kojarzące moją osobę np. z niewiadomego pochodzenia suplementami diety są podrabiane, a sprawdzone, polecane i solidne marki prezentuję wyłącznie na stronach oficjalnych.

- Jednocześnie wskazuję, że podjęłam właściwe kroku prawne zmierzające do pociągnięcia sprawców ujawnionych naruszeń do odpowiedzialności prawnej. Wszystkie przypadku naruszenia moich dóbr osobistych i bezprawnego wykorzystania mojego wizerunku do nieuczciwych praktyk rynkowych, spotkają się ze stanowczą reakcją z mojej strony - czytamy.

W komentarzach pojawiły się głosy wsparcia i gratulacje dla Katarzyny za stanowczą reakcję.

- Nie można takich rzeczy ignorować. Jestem z Tobą, Kasia. Straszne, że kradzież wizerunku jakoś ludziom nie jawi się jako kradzież - napisała Anna Wendzikowska.

Zagłosuj

Oglądasz "M jak Miłość"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF