Zamknij

Gwiazda Kogla-mogla traci wzrok. "Widzę już tylko światło i zarysy postaci"

31.07.2020 14:41
Kogel-mogel
fot. Instagram/Kogel-moge/screen

Katarzyna Łaniewska wraz z ekipą "Kogla-mogla 4" wróciła na plan. Aktorkę czeka jednak większe wyzwanie, bo traci wzrok. Jak zdradza, "widzi już tylko światło i zarysy postaci". A stan cały czas się pogarsza.

Katarzyna Łaniewska znana jest m.in. z roli w serii filmów "Kogel-mogel", gdzie wciela się w rolę matki głównej bohaterki, Kasi. I tym razem Łaniewska wróciła na plan, ale praca nad czwartą częścią jest dla niej dużo trudniejsza. Wszystko przez chorobę, w wyniku której aktorka traci wzrok. To zwyrodnienie plamki żółtej.

W rozmowie z Super Expressem odtwórczyni roli babci Solskiej wyznała, że ma już swoje lata i pogodziła się z tym, że będzie już tylko gorzej. A już teraz widzi tylko światło i zarysy postaci, a w domu radzi sobie poruszając się stałą "trasą".

Katarzyna Łaniewska widzi coraz mniej

"Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą" - powiedziała aktorka.

Łaniewska wielokrotnie podejmowała próby leczenia choroby, jednak nie da się jej zatrzymać. Leczenie jest kosztowne, a mimo to utrata wzroku postępuje. Początkowo kuracje pomagały, ale teraz efekt jest znikomy.

Dramat gwiazdy "Kogla-mogla"

"Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30. To leczenie na jakiś czas uratowało jej jedno oko, ale teraz to już niemożliwe" - zdradziła Łaniewska, dodając, że pogodziła się z losem, bo ma już swoje lata.

"I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować" - podsumowała.

Życzymy pani Katarzynie wytrwałości i by jak najdłużej mogła realizować się zawodowo.

RadioZET.pl/Super Express/AS