Zamknij

Katarzyna Warnke broni gejów z reklamy zbojkotowanej przez TVP. W komentarzach burza

10.06.2020 11:11
Katarzyna Warnke stanęła w oboronie gejowskiej pary z reklamy Durexa
fot. Instagram:@kasiawarnke

Katarzyna Warnke stanęła w obronie gejowskiej pary, która pojawiła się w reklamie prezerwatyw Durexa. Telewizja Polska odmówiła marce emisji spotu. Sprawę postanowiła skomentować aktorka Katarzyna Warnke. Jej wpis wywołał burzliwą dyskusję. 

Katarzyna Warnke jest jedną z gwiazd, dla której sprawy seksu nie stanowią tabu. Aktorka bez kompleksów podchodzi do sfery seksualnej, o czym świadczą jej liczne wypowiedzi oraz zdjęcia, jakie zamieszcza na Instagramie. Żona Piotra Stramowskiego ma za sobą zmysłową sesję w "Playboyu". Ostatnio na jej Instagramie pojawiło się śmiałe ujęcie jej i męża z paczką prezerwatyw. W ten sposób aktorska para zachęcała fanów do świętowania Międzynarodowego Dnia Seksu.

Wyzwolona Katarzyna Warnke nie mogła przejść obojętnie obok głośnej sprawy reklamy prezerwatyw, w której wystąpiła para gejów. Telewizja publiczna odmówiła marce Durex emisji spotu promowanego hasłem "Głośni w łóżku". W uzasadnieniu powoływano się na przepisy ustawy o radiofonii i telewizji mówiące o przekazach zawierających "sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich". W spocie wzięli udział Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, którzy pobrali się w 2017 roku i zdobyli popularność dzięki klipowi do piosenki Roxette. 

Katarzyna Warnke szczerze o porodzie: "Dewastacja". Dostrzega minus późnego macierzyństwa

Katarzyna Warnke broni gejowskiej pary z reklamy prezerwatyw 

Gwiazda filmów Patryka Vegi postanowiła skomentować sprawę "wyklętego" spotu na Instagramie. Sprzeciwiła się dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej i zaapelowała do osób homoseksualnych. 

Chciałam Wam przedstawić parę chłopaków, która pojawiła się w nowej reklamie @durex_polska - to "przez nich" spot został zablokowany przez TVP! UWAGA! Do wszystkich osób homoseksualnych: nie dajcie sobie wmówić przez chore media, sfrustrowanych i źle wyedukowanych ludzi, że cokolwiek z Wami jest nie tak. Wasza miłość jest równie piękna, jak heteroseksualnych osób. Tak samo czujemy, taka sama krew w nas płynie, jesteśmy sobie równi - napisała Katarzyna Warnke pod zdjęciem Dawida i Jakuba.

Post spotkał się z entuzjazmem większości obserwatorów. Za słowa wsparcia podziękował aktorce m.in. Qczaj, który niedawno wyznał publicznie, że jest gejem. Nie brakowało jednak komentarzy przeciwników pokazywania w mediach miłości homoseksualnej. Na Warnke spadła lawina krytyki. 

Proszę nie opowiadać głupot, że homoseksualizm to normalna rzecz! I jeszcze może dziecko im dać, żeby wychowywali? Dramat, tęczowe społeczeństwo.

Co z dziećmi, jak będą oglądać taką reklamę, pani Warnke?

Dobrze, że TVP zablokowało reklamę.

Co za głupota. Nie wiem jakie pranie mózgu trzeba przejść, żeby twierdzić, że pałanie miłością i pożądaniem do osoby tej samej płci jest tak samo normalne jak miłość heteroseksualna. Jest to pewne społeczne zjawisko, które występuje na świecie i wobec którego powinniśmy się wykazywać tolerancją, ale nie należy jednak szerzyć kłamstw o tym, że to tak samo normalna relacja jak relacja kobiety i mężczyzny - napisała jedna z internautek, stawiając homoseksualizm w szeregu z innymi odchyleniami od normy, w tym zoofilią. 

Katarzyna Warnke natychmiast odniosła się do powyższego wywodu. 

Obraża Pani osoby homoseksualne przyrównując ich do zoofilów. Wykazuje się Pani rażącą niewiedzą i zacofaniem. Homoseksualizm to mniejszościowe, ale normalne zjawisko i występuje również u zwierząt. Nie jest ani chorobą, ani odchyleniem - tyle nauka. A jeżeli chodzi o problemy psychiczne osób w tej grupie, niestandardowe zachowania, to w dużej mierze biorą się z opresji, w jakiej od dziecka muszą trwać, budowanej przez takie osoby, jak Pani: zacofane i przez to nastawione lękowo do wszystkiego, co inne. Homoseksualizm nie jest wyborem, jest tożsamością. Tak samo, jak Pani czuje się hetero, tak ktoś czuje się homo. I nie jest to moda, zawsze istniała ta orientacja, proszę poczytać Greków może? Generalnie proszę się wyedukować, a nie opowiadać farmazony obrażając ludzi - odpowiedziała aktorka.

Osobom obawiającym się o morale najmłodszych gwiazda odpowiedziała: 

Dzieci dowiedzą się prawdy o świecie. W tym zdjęciu nie ma na prawdę nic niestosownego. Miłość, czułość... To nie burzy świata dzieci. Burzy za to odrzucenie i nienawiść. 

Posłuchaj podcastu