Zamknij

Katarzyna Żak prosi o pomoc. Potrzebne aż 2 miliony złotych

Patrycja Chudolińska
10.01.2020 21:31
Katarzyna Żak
fot. Jan Bielecki/East News

Katarzyna Żak często udziela się charytatywnie. Tym razem apel aktorki jest bardzo ważny. Do realizacji projektu potrzeba aż dwóch milionów złotych.

Katarzyna Żak znana jest z tego, że często udziela się w akcjach i zbiórkach charytatywnych. Aktorka wykorzystuje swoją popularność w dobrym celu. Tym razem również zaangażowała się w niezwykle ważny projekt na rzecz potrzebujących. W rozmowie z tygodnikiem "Rewia" zdradziła, że zbiera pieniądze na hospicjum dla osób starszych.

- Dla dzieci łatwiej jest pozyskać jakieś fundusze, ale dla starszych już nie - tłumaczy z zaangażowaniem żona Cezarego Żaka.

Podkreśla, że z racji starzenia się społeczeństwa, wszyscy niedługo możemy potrzebować tego typu pomocy. Dlatego ten projekt jest dla niej szczególnie ważny.

Katarzyna Żak apeluje o pomoc

Hospicjum znajduje się w Chojnicach. Początkowo pomysł jego budowy przeraził aktorkę, jednak szybko opanowała emocje.

- Na początku pomysłodawczynie, dwie miejscowe lekarki, pokazały mi dziurę w ziemi - wyznała jakiś czas temu Katarzyna Żak w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN".

Do ukończenia budowy potrzeba ogromnych pieniędzy - ponad dwóch milionów złotych. Aktorka nie ma jednak wątpliwości, że uda jej się zebrać te fundusze.

- Dzisiaj stoi już 3-kondygnacyjny budynek na 40 łóżek. Właśnie kładzione są tynki. Na miejscu i w terenie pracuje rzesza wolontariuszy. Ciągle jednak brakuje dwóch milionów złotych, ale wierzę, że skoro udało się dojść tak daleko, to na pewno dotrzemy do celu - zapewnia gwiazda.

RadioZET.pl/PCh