Zamknij

Kasia Zielińska o bolesnych przeżyciach w ciąży. "Płakałam, czekając na dobre wieści"

23.10.2020 16:24
Katarzyna Zielińska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Katarzyna Zielińska podzieliła się wyznaniem na temat pierwszej ciąży. Aktorka przyznała się, że nie przeszła jej podręcznikowo i wymagała specjalistycznej opieki. Dzisiaj nie kryje oburzenia decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. 

Katarzyna Zielińska jest popularną aktorką teatralną i filmową. Widzowie polubili ją za role w takich hitach, jak: "Listy do M.", "Och, Karol 2" czy serialach "Barwy szczęścia", "O mnie się nie martw" i "Zawsze warto". Prywatnie aktorka jest szczęśliwą żoną i matką. W 2013 roku poślubiła przedsiębiorcę Wojciecha Domańskiego. Dwa lata później urodziła syna Henryka, a w grudniu 2017 roku - Aleksandra. 

Katarzyna Zielińska należy do grona gwiazd, które strzegą życia prywatnego i rzadko opowiadają o nim w mediach. Do tej pory nie zdecydowała się pokazać twarzy dzieci w mediach społecznościowych. Aktorka daleka jest również od publicznych zwierzeń na osobiste tematy. Jednak po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu jest niekonstytucyjna, a Polkom odebrano prawo do terminacji ciąży z wyżej wymienionej przyczyny, gwiazda postanowiła uzewnętrznić się na Instagramie.

Joanna Koroniewska straciła sześć ciąż. Dramatyczne wyznanie gwiazdy. "Ból był ogromny"

Katarzyna Zielińska o trudnej ciąży. Zaprotestowała przeciwko decyzji TK ws. aborcji 

Na profilu Katarzyny Zielińskiej pojawiło się zdjęcie aktorki z okresu ciąży. Konkretnie była to ostatnia fotografia upamiętniająca ją przed narodzinami pierwszego syna. Artystka wspomina, że wyczekiwała dziecka z utęsknieniem. Niestety początek tego okresu okazał się trudny i przysporzył jej mnóstwo zmartwień. 

Jestem wstrząśnięta wczorajszym dniem. Nie mogłam spać, wyobrażając sobie teraz ból, smutek i łzy wielu kobiet w Polsce. Nie mam w zwyczaju publikować tak osobistych zdjęć. Ale… Tak, to zdjęcie na kilka dni przed porodem mojego pierwszego, długo wyczekanego syna. Jestem córką, siostrą, matką, przyjaciółką – jestem kobietą. Mam dwójkę dzieci. Zdrowych i pięknych. Jak przeszłam ciążę? Książkowo? Otóż nie - wyznała Katarzyna Zielińska. 

Gwiazda serialu "Zawsze warto" musiała zmierzyć się z niepewnością i obawami, ponieważ jej ciąża nie należała do łatwych. 

Nie spałam spokojnie pierwsze trzy miesiące. Płakałam, czekając na dobre wieści. Tak sobie sekretowałam w głowie. Będzie dobrze. Tysiące badań. Byłam pod opieką cudownych lekarzy, specjalistów w dziedzinie tzw. trudnej ciąży. Resztę zostawię dla siebie - zwierzyła się. 

Dziś mam cudownych chłopców. Codziennie czujemy z mężem wdzięczność za tak wspaniały DAR! Ale co z innymi kobietami? Co z ich dziećmi skazanymi na cierpienie? Brak słów. Smutek. Złość. Chciałabym się obudzić dzisiaj i powiedzieć, że to tylko jakiś senny koszmar. NIESTETY TO PRAWDA. #Wyrok na kobiety - podsumowała sytuację w Polsce Katarzyna Zielińska. 

Anna Lewandowska skrytykowana przez fanki. Poszło o milczenie w sprawie aborcji