Zamknij

Kate Middleton podczas porodu będzie zahipnotyzowana?

Redakcja
16.01.2018 15:06
Kate Middleton poród płeć dziecka
fot. ons.pl

Kate Middleton jest w zaawansowanej ciąży i w kwietniu urodzi trzecie dziecko. Choć do porodu zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz trwają przygotowania. Aby narodziny przebiegły pomyślnie, księżna zdecydowała się wykorzystać technikę, która może niektórych zaskoczyć.

Dobry szpital, fachowa opieka i spokój - co może być ważniejsze w trakcie porodu? Okazuje się, że księżna Kate Middleton do tego trzeciego przygotowuje się już od pewnego czasu. Aby wszystko poszło tak, jak powinno, zdecydowała się skorzystać z zaskakującej techniki. Jak informują zagraniczne media, chodzi o hipnozę. Podobno księżna interesowała się tą metodą już dawno, a nawet stosowała ją przy porannych mdłościach, które w poprzednich ciążach były bardzo dokuczliwe.

W pierwszej chwili przychodzą na myśl obrazy wahadełek, kół hipnotycznych i innych obrazów znanych z filmów. Nic z tych rzeczy. Mowa o technice kontrolowania oddechu z wykorzystaniem elementów hipnozy i technik relaksacyjnych. Prawdopodobnie w lutym odbędą się dwudniowe szkolenia z „hipnoporodu” dla położnych St. Mary's Hospital w Paddington w Londynie, gdzie rodzić będzie księżna Kate.

Wykorzystywanie hipnozy do minimalizowania stresu i bólu podczas porodu to pomysł stosunkowo nowy, choć stosowany już przez kilka znanych kobiet, jak Miranda Kerr czy Gisele Bundchen. Za sprawą Kate Middleton o praktyce tej mówi się coraz więcej także w Polsce. Przygotowanie do hipnoporodu rozpoczyna się już na wczesnych etapach ciąży i wymaga gruntownego szkolenia.

RadioZET.pl/womenshealth.com.au/SA