Zamknij

Kevin Spacey nie zostanie skazany za napaść w latach 90. Sprawa przedawniona

Redakcja
06.09.2018 14:28
Kevin spacey
fot. AFP/EAST NEWS

Zagraniczne media donoszą, że Kevin Spacey nie odpowie za napaść seksualną na nieletniego, do której dojść miało jesienią 1992 roku. Sąd oddalił sprawę, wskazując, że zgodnie z prawem doszło do przedawnienia.

Już blisko rok temu Kevin Spacey zaszokował swoich fanów wyznaniem, że jest gejem, co z kolei było odpowiedzią na oskarżenie go o napaść na tle seksualnym. Wtedy też aktor postanowił usunąć się w cień, a przeciw niemu ruszyło postępowanie.

Sprawa przeciw Kevinowi Spaceyowi oddalona

Kilka dni temu sąd w Los Angeles zadecydował o oddaleniu sprawy napaści seksualnej, do której miało dojść w październiku 1992 roku. Dokładnie 4 września sąd wydał oświadczenie, zgodnie z którym sprawa zostaje oddalona ze względu na przedawnienie przestępstwa.

Dla Spaceya bynajmniej oznacza to szansę na uniknięcie innych rozpraw, bo choć niektórych przestępstw aktor miał się dopuścić lata temu, to jednak ostatnia znana ofiara aktora zeznała, że została napadnięta w Malibu w roku 2016. Nadal też trwa śledztwo w sprawie kolejnych sześciu oskarżeń pod adresem aktora.

Przypomnijmy, że pierwszą osobą, która oskarżyła Spaceya, jest aktor Anthony Rapp. Do przestępstwa na nim dojść miało w 1986 roku. Rapp wyznał, że Spacey zalecał się do niego podczas jednego z przyjęć.   
Warto dodać, że już 2 listopada premierę mieć będzie ostatni sezon „House of Cards”, w którym nie zobaczymy już Kevina Spaceya. Trailer już jest dostępny w sieci.

"House of Cards" - trailer 6. sezonu

RadioZET.pl/SA