Zamknij

Kim Kardashian jest poważnie chora. Schorzenie zaatakowało już stawy

Judyta Wanicka
20.01.2020 13:51
Kim Kardashian
fot. Instagram:@kimkardashian

Kim Kardashian cierpi na nieuleczalną chorobę skóry. Ostatnio schorzenie zaostrzyło przebieg i zaatakowało stawy. Kim Kardashian skarży się na dotkliwy ból i obrzęk, przez które nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

W 2016 roku Kim Kardashian przyznała się, że choruje na łuszczycę. Gwiazda pokazała plamy na ciele, które pojawiają się w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka. Schorzenie jest przewlekłe i nieuleczalne. Kim Kardashian robiła, co mogła, by nie doprowadzić do zaostrzenia objawów. Niestety choroba zaatakował stawy.

Kim Kardashian choruje na łuszczycowe zapalenie stawów

Ciało Kim Kardashian wydaje się nie mieć żadnej skazy, ale tak naprawdę to tylko złudzenie, które gwiazda stara się wykreować przed każdym wyjściem. W rzeczywistości na łydkach gwiazdy widnieją zmiany pigmentacyjne oraz miejscowo łuszcząca się skóra. To jednak niejedyny problem, z jakim mierzy się celebrytka. Ostatnio łuszczyca zaostrzyła przebieg i zaatakowała układ ruchu. U Kim Kardashian zdiagnozowano łuszczycowe zapalenie stanów (ŁZS).

Kim skarży się ból, sztywność i obrzęk stawów. Choroba po raz pierwszy ujawniła się u niej przed 25. rokiem życia.

Na początku było bardzo źle. Łuszczyca zajęła całą twarz i większość ciała - wspomina Kim. Najgorszy był ból. Pewnego dnia myślałam, że zdrętwiały mi ręce od niewygodnej pozycji we śnie, nie dałam rady odebrać telefonu. Byłam przerażona. Nie mogłam nawet wziąć szczoteczki do zębów, ręce bardzo mnie bolały – mówi.

Gwiazda zdaje sobie sprawę, że w jej przypadku nie da się całkowicie wyleczyć łuszczycy. Stara się jednak robić wszystko, co w jej mocy, by ograniczyć przykre skutki choroby.

Jeśli masz łuszczycę, nie możesz pozwolić, aby zrujnowała ci życie. Musisz zrobić, co w twojej mocy, aby czuć się komfortowo i nie pozwolić, żeby to ona przejęła kontrolę nad tobą. Prowadzę zdrowe życie i staram się jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a stres ograniczyć do minimum - mówi Kim.

Gwiazda nie wstydzi się swojego schorzenia. Wielokrotnie pokazywała na Instagramie zdjęcia zmienionych chorobowo miejsc na ciele i twarzy. Jednak przed wielkim wyjściem zawsze dokładnie tuszuje zmiany mocno kryjącymi kosmetykami i stara się nadać skórze intensywny połysk.

KIM KARD
fot. Instastory:@kimkardashian
kkluszczyca
fot. Instastory:@kimkardashian

RadioZET.pl/jw