Zamknij

Kim Kardashian zarobiła milion w minutę. Nowy produkt robi furorę

Redakcja
20.07.2018 12:55
Kim Kardashian zarobiła milion w minutę. Nowy produkt robi furorę
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/Fotolink

Kim Kardashian bez wątpienia doskonale wie, jak szybko zarobić duże pieniądze. Nowy produkt wypuszczony przez celebrytkę w minutę przyniósł zysk rzędu miliona dolarów. Co mogło skusić tak imponującą liczbę klientów?

Trzeba przyznać, że choć postać Kim Kardashian wzbudza mieszane uczucia, to celebrytka doskonale odnajduje się w świecie biznesu. Wykorzystując znajomość mediów społecznościowych i swoją popularność, zarabia ogromne pieniądze w bardzo krótkim czasie. W zeszłym roku zaszokowała wszystkich, gdy wypuściła na świat swoją linię kosmetyków KKW Beauty. Produkty rozeszły się w kwadrans, a dochód ze sprzedaży oscylował w granicach 14 milionów dolarów. Czy tak spektakularny sukces marketingowy można powtórzyć?

Kim Kardashian i jej nowa seria kosmetyków

Okazuje się, że Kardashian wciąż jest w doskonałej biznesowej formie. Jej kolejny produkt również sukcesem wdarł się na rynek i przyniósł jej fortunę. Mowa tu o linii perfum, których opakowania zaprojektowane zostały w oparciu o Kimoji. Co to takiego? Otóż celebrytka wypuściła aplikację ze swoją wersją emotikon używanych w komunikatorach oraz mediach społecznościowych. Zamiast klasycznej emotki możemy zobaczyć na przykład tańczącą lub śmiejącą się animowaną wersję celebrytki.

Celebrytka wypuściła trzy zapachy w oryginalnych opakowaniach: „Cherry”, „Peach” oraz „Vibes”. Flakony reklamowała wyłącznie za pomocą mediów społecznościowych. O jej popularności w sieci może świadczyć fakt, że produkty ponownie wyprzedały się niesamowicie szybko. W pierwszej minucie po rozpoczęciu sprzedaży przyniosły zysk rzędu miliona dolarów. Po pięciu minutach wynik wynosił już 5 milionów. Trzeba przyznać, że to spektakularny sukces. Za sygnowany marką Kardashianki flakonik klienci musieli zapłacić 45 dolarów. To oczywiście nie pierwsza gwiazda, która zarabia w ten sposób. W zeszłym roku miała miejsce premiera kosmetyków od Rihanny.

RadioZET.pl/MF