Zamknij

Kinga Duda nie pojawiła się na wiecu taty, Andrzeja Dudy. Dlaczego?

29.06.2020 13:53
Kinga Duda nie pojawiła się na wiecu taty, Andrzeja Dudy. Dlaczego?
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Kinga Duda nie pojawiła się na wiecu wyborczym taty - Andrzeja Dudy, który wygrał pierwszą turę w wyborach prezydenckich. Co było powodem nieobecności 25-letniej córki prezydenta?

Kinga Duda nieobecna na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Dlaczego?

Kinga Duda, choć wspiera zazwyczaj swojego tatę w ważnych wydarzeniach politycznych, tym razem nie mogła być na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. 25-letnia córka prezydenta nie mogła mu pogratulować osobiście zwycięstwa w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Niewykluczone, iż nieobecność 25-latki podczas wieczoru wyborczego w Łowiczu ma związek z jej karierą w Londynie. Do końca maja córka prezydenta odbywała staż w jednej z prestiżowych kancelarii prawniczych w Londynie, lecz podobno został on przedłużony.

"Staż Kingi Dudy upływał z końcem maja, ale wiadomo, że w Londynie pozostanie na dłużej. Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy" - mówiła w Onecie osoba z otoczenia prezydenta.

Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich

Przypomnijmy, że przed południem Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW poinformował, że według danych z 99,78 proc. obwodów w całym kraju Andrzej Duda uzyskał ogółem 43,67 proc. głosów,  Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc. W drugiej turze, która odbędzie się 12 lipca, zmierzą się ze sobą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

"Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany, ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny" - mówił  prezydent Andrzej Duda w Łowiczu.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl