Zamknij

Kinga Duda odbywała staż w Londynie. Wiadomo, ile zarobiła tam córka Andrzeja Dudy

06.08.2020 14:41
Kinga Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kinga Duda ostatnie miesiące spędziła w Londynie, gdzie odbywała staż w jednej z najlepszej kancelarii prawnych w Europie. Staż był nagrodą zorganizowaną przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Zarobki w prestiżowej agencji WilmerHale są wysokie nawet dla stażystów. Ile zarobiła córka Andrzeja Dudy?

Kinga Duda odbyła staż w prestiżowej kancelarii prawnej w Londynie. Ile tam zarobiła?

Kinga Duda przebywała w ostatnich miesiącach w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii odbywała staż w jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Europie - WilmerHale. O stażu w tym miejscu marzy niejeden absolwent prawa. Kindze Dudzie udało się tam dostać dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W ramach nagrody córka prezydenta Polski sama mogła wybrać miejsce, w którym pozna tajniki zawodu.

Kancelaria WilmerHale oferuje pracę u boku najlepszych prawników. Dodatkowo można też brać udział we wszystkich działaniach firmy. Córka Andrzeja Dudy odbywała tam swoje praktyki od lutego do lipca tego roku. Córka prezydenta  poinformowała jednak o odbytym stażu dopiero po jego zakończeniu, publikując informację na portalu LinkedIn.

EN_01440106_0180
fot. Andrzej Iwańczuk/ East News

Kinga Duda: W jakiej kancelarii prawnej Kinga Duda odbyła staż?

Jak się okazuje, będąc na stażu w londyńskiej kancelarii można nieźle zarobić. Oczywiście dokładne zarobki Kingi Dudy nie są do końca znane. Według portalu Fakt.pl stażyści, którzy pracują w WilmerHale przez rok, nagradzani są kwotą 100 tysięcy funtów. Z kolei według strony Glassdoor.com firma płaci stażystom 1,5 tys. funtów miesięcznie, czyli 7,3 tys. złotych, a dodatkowo ma świetny program stażowy.

"London Intern Program International Arbitration Group zapewnia młodym prawnikom z całego świata wyjątkową okazję do poznania realiów intensywnego międzynarodowego arbitrażu i uczenia się od kolegów, którzy są liderami w swojej dziedzinie. Program, który odbywa się w londyńskim biurze firmy, zaprasza studentów na końcowych etapach edukacji prawniczej oraz praktyków na wczesnych etapach kariery prawniczej na trzymiesięczny staż" - czytamy na stronie.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl