Zamknij

Kinga Duda pojawi się na wiecu ojca? Wiadomo, co planuje córka prezydenta

09.07.2020 20:55
Kinga Duda i Andrzej Duda
fot. LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News

Kinga Duda pojawi się w niedzielę w sztabie Andrzeja Dudy? Super Express informuje, że córka prezydenta przyleciała już do Polski i weźmie udział w wieczorze wyborczym ojca. Oprócz Kingi mają się pojawić inni członkowie prezydenckiej rodziny. 

Kinga Duda nie uczestniczyła w wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy po pierwszej turze wyborów. 25-letnia córka prezydenta do tej pory starała się towarzyszyć ojcu we wszystkich ważnych wydarzeniach, dlatego jej nieobecność zaskoczyła część widzów. W niedzielę, gdy zostaną ogłoszone wstępne wyniki wyborów prezydenckich, ma być jednak inaczej. Tabloidy dowiedziały się, że córka Andrzeja Dudy wróciła już do Polski i zamierza towarzyszyć ojcu w studiu wyborczym. 

Kinga Duda jest absolwentką prawą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie odbywa staż w jednej z prestiżowych kancelarii w Londynie. Podobno zdolnej prawniczce udało się przedłużyć współpracę i dlatego dwa tygodnie temu nie mogła przybyć do Polski, by świętować sukces ojca. Ostatni raz Kinga Duda pokazała się u boku taty w listopadzie, podczas konwencji inaugurującej kampanię. Teraz planuje uroczyście zakończyć okres zmagań ojca, pojawiając się na jego niedzielnym wiecu. 

Andrzej Duda opowiedział o relacjach z córką. "Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach"

Kinga Duda z dziadkami pojawią się na wiecu Andrzeja Dudy

Sztabowcy prezydenta potwierdzili Wirtualnej Polsce, że Kinga Duda weźmie udział w wieczorze wyborczym ojca. Przedtem ma uczestniczyć razem z mamą w spotkaniu z wyborcami. W niedzielę w sztabie pojawią się także rodzice Andrzeja Dudy.

Oprócz córki prezydenta mają być też rodzice prezydenta Jan i Janina Duda. A także Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Cała czwórka świętowała sukces prezydenta Polski w 2015 roku, kiedy wygrywał w drugiej turze z Bronisławem Komorowskim - podaje WP.

Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy będzie rzadką okazją, by zobaczyć pozostałych członków prezydenckiej rodziny. Pamiętacie, jak Kinga Duda wyglądała w 2015 roku, gdy Andrzej Duda został prezydentem?

kinga duda2
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
kinga duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
duda kinga w
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Posłuchaj podcastu