Zamknij

Kinga Rusin apeluje z okazji Wszystkich Świętych. „To kompletnie niepotrzebna rzecz”

Maciej Friedrich
31.10.2019 11:11
Kinga Rusin apeluje z okazji Wszystkich Świętych. „To kompletnie niepotrzebna rzecz”
fot. Instagram:@kingarusin

Przed Dniem Wszystkich Świętych Kinga Rusin zdecydowała się zaapelować do osób, które wybierają się, by odwiedzić groby bliskich. Dziennikarka opublikowała na Instagramie post, w którym zwraca uwagę na ważny problem.

Kinga Rusin to bez wątpienia jedna z największych gwiazd stacji TVN i jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek. Doskonale znana z „Dzień Dobry TVN” i „Agenta Gwiazdy” dziennikarka znana jest z tego, że swoją popularność wykorzystuje, by zwrócić uwagę na ważne światowe problemy. Szczególnie bliska jest jej ochrona środowiska. Rusin wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej, głośno było również o tym, jak skrytykowała Filipa Chajzera. Przy okazji tegorocznego Dnia Wszystkich Świętych gwiazda postanowiła zaapelować do swoich fanów.

Kinga Rusin apeluje do fanów przy okazji Dnia Wszystkich Świętych

W środę, 30 października na profilu Kingi Rusin na Instagramie pojawił się wpis, w którym dziennikarka apeluje do fanów, którzy na Wszystkich Świętych wybierają się na groby bliskich. Gwiazda TVN namawia do zrezygnowania ze sztucznych kwiatów ze względu na ekologię. Podkreśliła, jaki wpływ na środowisko mają plastikowe odpady.

Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby! To jest nie tylko fatalne dla środowiska, ale też nieestetyczne i nieekonomiczne. Stara plastikowa wiązanka pokryta brudem i kurzem wcale nie "zdobi" miejsca pochówku naszych bliskich przez okrągły rok! Wyrzucona na śmietnik, bo nie nadaje się do recyklingu, będzie rozkładała się kilkaset lat, zatruwając powietrze i wody gruntowe. Albo zostanie spalona, emitując do atmosfery trujące substancje – tłumaczy Rusin.

Dziennikarka podkreśliła również, że sztuczne kwiaty najczęściej produkowane są z toksycznych materiałów.

Te sztuczne kwiaty przyjeżdżają do nas najczęściej z Chin, gdzie produkowane są w toksycznych warunkach, byle szybko, byle tanio bez żadnych norm. To kompletnie niepotrzebna rzecz [...] Wspominając naszych najbliższych, którzy odeszli nie zapominajmy o tych, którzy mają jeszcze przyjść na ten świat – podsumowała.

Zgadzacie się z Kingą Rusin?

 Edyta Górniak i Kinga Rusin na wspólnym zdjęciu. "Urazy wybaczone?"

Zagłosuj

Zgadzasz się z Kingą Rusin?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF