Zamknij

Kinga Rusin atakuje influencerki? „Prymitywne jednostki”

Redakcja
14.08.2018 15:11
Kinga Rusin atakuje influencerki? „Prymitywne jednostki”
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Kinga Rusin ostro zareagowała, gdy Instagram usunął opublikowane przez nią zdjęcia papuaskiego plemienia. Jej zdaniem algorytmy serwisu kasują nie to, co powinny. Mocno także skrytykowała promowanie influencerek odsłaniających ciało w sieci.

Kinga Rusin znana jest z zaangażowania w kwestię ochrony środowiska oraz poszanowania zarówno praw zwierząt, jak i ludzi. W czerwcu głośno było o jej walce przeciwko wylewaniu asfaltu w Puszczy Białowieskiej. Z kolei kilka godzin temu gwiazda TVN nie kryła oburzenia cenzurą, jaką jej zdaniem zostały objęte fotografie umieszczone na jej profilu. Chodzi tu o zdjęcia papuaskich wojowników oraz kobiet ubranych w tradycyjne stroje i ozdoby. Problem w tym, że według serwisu odsłaniały one za dużo. Na fotografiach widać było piersi członkiń plemienia, z kolei wojownicy byli pokazani również od pasa w dół. Instagram usunął zdjęcia. Według dziennikarki tego typu obostrzenia są niedopuszczalne i nie pozwalają na pokazywanie fascynującej kultury tubylców. Na swoim profilu ponownie umieściła jedno ze zdjęć, tym razem jednak odpowiednio zamazane. Opatrzyła je komentarzem, w którym nie przebiera w słowach.

Kinga Rusin obraża influencerki?

Post Rusin ponadto bardzo mocno uderza w internetowe influencerki, które według niej często odsłaniają swoje ciało tylko po to, by zdobyć rozgłos. Zdaniem Kingi Instagram, umieszczając ich roznegliżowane fotografie, „propaguje w ten sposób najbardziej prymitywne jednostki, niewiele sobą reprezentujące i nic nie wnoszące do naszego życia”. Trzeba przyznać, że to bardzo mocne słowa, które mogą urazić wiele internetowych celebrytek. Prezenterka jednak nieraz już udowadniała, że nie boi się wyrażać dosadnie i ceni sobie szczerość.

RadioZET.pl/MF