Zamknij

Kinga Rusin oburzona wyróżnieniem dla Zofii Klepackiej. Oświadczenie Związku Żołnierzy AK

Maciej Friedrich
03.06.2019 11:42
Kinga Rusin oburzona wyróżnieniem dla Zofii Klepackiej. Oświadczenie Związku Żołnierzy AK
fot. Instagram:@kingarusin

Medialny konflikt między Kingą Rusin i Zofią Klepacką nie ustaje. Prezenterka TVN jest oburzona faktem, że Klepacka miała otrzymać honorowe członkostwo Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Rusin opublikowała w sieci emocjonalny wpis, w którym nawiązała do historii swojego dziadka. Tymczasem Związek wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kinga Rusin i Zofia Klepacka kontynuują medialną wojnę. Prezenterka TVN nie zgadza się z wypowiedziami polskiej olimpijki, która negatywnie ocenia między innymi założenie warszawskiej karty LGBT. Dziennikarką wstrząsnęła informacja opublikowana na profilu facebookowym Grochów Fanatyczny. Klepacka w poniedziałek 3 czerwca 2019 miałaby otrzymać tytuł honorowego członka Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

- Zapraszamy na uroczystość wręczenia Członkostwa Honorowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa-Wschód Zofii Klepackiej. Uroczystość odbędzie się 3 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17:00 - czytamy we wpisie.

Kinga Rusin w emocjonalnym wpisie. Oburza ją wyróżnienie dla Klepackiej

Kinga Rusin bardzo emocjonalnie zareagowała na fakt, że ktoś o poglądach Klepackiej ma otrzymać takie wyróżnienie. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała obszerny wpis, w którym wyraża swoje oburzenie i nawiązuje do historii swojej rodziny. Opublikowała także zdjęcie ślubne swojej babci i dziadka.

- Media podają, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK... W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK! W czasie Powstania Warszawskiego dowodził zgrupowaniem Albatros. Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza. Poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów, przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych, niszczyli tych, którzy wg nich z urodzenia byli gorsi lub po prostu inni.

Rusin nawiązała do wypowiedzi polskiej sportsmenki, podkreślając jednocześnie, że należy szanować poglądy innych.

- Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne.  Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są „wynaturzeni”). Tak jak nie można mówić, że mający inne poglądy nie są Polakami - czytamy.

Oświadczenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w sprawie Zofii Klepackiej

Jak informuje portal Na Temat, Światowy związek Żołnierzy Armii Krajowej nie zamierza wyróżniać Zofii Klepackiej. Decyzja podjęta przez Okręg Warszawa Wschód byłaby niezgodna ze statutem związku. Jak donosi portal, ma on niebawem wydać oświadczenie, w którym będzie można przeczytać:

-Informujemy również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione nie wywołały skutków prawnych, bowiem nie została Pani członkiem honorowym naszego związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez zarząd okręgu możemy jedynie Panią przeprosić.

Konflikt Kingi Rusin i Zofii Klepackiej - jak to się zaczęło?

Konflikt na linii Rusin - Klepacka rozpoczął się w momencie, gdy sportsmenka krytycznie wypowiedziała się na temat warszawskiej karty LGBT. Uznała wtedy, że "nie o taką Warszawę walczyli jej przodkowie". Gwiazda TVN zarzuciła jej wtedy propagowanie poglądów homofobicznych. Panie starły się w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, a Klepacka nagrała część zajścia. W sieci pojawiło się wiele wypowiedzi gwiazd popierających Rusin, jednak i Klepacka mogła liczyć na akcję wspierającą jej zachowanie.

Zagłosuj

Co sądzisz o pomyśle uhonorownia Zofii Klepackiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF