Zamknij

Kinga Rusin komentuje materiał TVP: "Wy żałosne, kłamliwe kreatury"

Sylwia Wamej
17.02.2020 14:45
Kinga Rusin
fot. Tricolors/ East News

Kinga Rusin odniosła się do kontrowersyjnego reportażu TVP, w którym została przedstawiona w bardzo niekorzystnym świetle. Dziennikarka TVN nie szczędziła mocnych słów. "Wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? - zaczyna swój wpis wściekła Kinga Rusin.

Kinga Rusin skomentowała materiał TVP. Padły ostre słowa

Kinga Rusin postanowiła skomentować niedzielny reportaż TVP o niej samej. Autorzy materiału o Kindze Rusin odnieśli się do słynnego już pooscarowego zdjęcia z Adele oraz prywatnej imprezy u Beyonce, na której bawiła się Rusin. Dziennikarka TVN została przez autorów materiału wyśmiana i przedstawiona w bardzo niekorzystnym świetle. Nic dziwnego, że Kindze Rusin puściły nerwy.

"Wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!?  I to w takim dennym wykonaniu! - zaczyna swój wpis dziennikarka "Dzień Dobry TVN". Kinga uważa, że w reportażu "Wiadomości" przedstawione zostały same oszczerstwa, manipulacje i szczucie.

"Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc.

W dalszej części wpisu Rusin wytyka błędy redaktorom "Wiadomości".

"Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, nota bene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia.
Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych.
Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy.
Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy.
Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy, by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne)
Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego”.  - podkreśla Kinga Rusin.

Kinga Rusin zamierza pozwać TVP i autorów reportażu

Dziennikarka dodała na koniec, że zamierza podać do sądu Telewizję Polską, ale również autorów materiału. Jak zapowiedziała, odszkodowanie przeznaczy w całości na potrzeby polskiej onkologii.

"Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!" - zapowiada dziennikarka.

Zagłosuj

Czy Kinga Rusin ma szansę wygrać z TVP?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW