Zamknij

Kinga Rusin o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. "Nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie"

21.10.2020 17:52
Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Kinga Rusin często porusza na swoim Instagramie tematy społeczno-polityczne. Tym razem zdradziła, co myśli na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która ma zapaść w czwartek w związku z zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.

Kinga Rusin odniosła się na swoim Instagramie do decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która ma zapaść w czwartek. Sprawa dotyczy oczywiście przepisów odnośnie przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Kinga Rusin zaapelowała do członków sądu konstytucyjnego.

Zobacz też:  Kinga Rusin chwali się pięknym ciałem na plaży. Fani zachwyceni: "Co za figura!" 

Kinga Rusin ostro o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

"W najbliższy czwartek tzw. Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy przepisy o przerywaniu ciąży ze względu na ciężkie wady płodu są zgodne z Konstytucją. Apeluję do sumień członków TK: W tym strasznym momencie, kiedy kobieta dowiaduje się o nieodwracalnym uszkodzeniu płodu, pozwólcie jej samej podjąć tę bardzo trudną decyzję, co dalej ma robić!: - podkreśla Kinga Rusin i dodaje:

"Zmuszanie kobiety do donoszenia, wbrew jej woli, embriopatologicznej ciąży i urodzenia dziecka bez mózgu, bez narządów wewnętrznych czy zdeformowanego, a później patrzenia na jego cierpienia i często agonię jest skazywaniem jej na niewyobrażalne tortury, rozpacz, niekończący się psychiczny i fizyczny ból, na depresję i długotrwałą traumę.

Sama jestem matką i mam dwie córki, nie godzę się, żeby tak ważne decyzje w imieniu kobiet podejmowali mężczyźni (w TK jest ich 13 na 15 członków(!), 72% polskich parlamentarzystów to mężczyźni). Prawo dotyczące zdrowia i życia kobiet musi być stanowione z ich udziałem, akceptacją i poparciem. Nie jesteśmy nieme ani ubezwłasnowolnione, mamy równe prawa i nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie"  - wyjaśnia Kinga Rusin.

Przypomnijmy, że w czwartek, 22 października Trybunał Konstytucyjny ma wydać orzeczenie, czy prawo do przerywania ciąży w przypadku ciężkich i nieuleczalnych wad płodu jest zgodne z konstytucją.

RadioZet.pl