Zamknij

Kinga Rusin obśmiewa Polskę pod rządami PiS. Jej cięty wierszyk zbiera lajki

22.02.2021 14:10
Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Kinga Rusin przerobiła popularny wiersz Jana Brzechwy, by w cięty sposób skomentować sytuację polityczną w Polsce. Była gwiazda "Dzień Dobry TVN" odniosła się m.in. do strajków kobiet, pedofilii w Kościele i propagandy TVP. 

Kinga Rusin zdecydowała się odsapnąć od pandemicznej atmosfery z dala od kraju. Była prezenterka "Dzień Dobry TVN" i jej ukochany Marek Kujawa od paru miesięcy przebywają na rajskiej wyspie, gdzie oddają się błogiemu wypoczynkowi na plaży. Prezenterka jednak cały czas pozostaje w kontakcie z fanami i bacznie śledzi wydarzenia w Polsce. Ostatnio zdecydowanie potępiła gwiazdy współpracujące z telewizją publiczną. Nie omieszkała przy tym odnieść się do transferu swojego byłego kolegi Agustina Egurroli, który zgodził się zostać jurorem w trzeciej edycji "Dance Dance Dance" w TVP.

Była żona Tomasza Lisa jest zagorzałą przeciwniczką rządów Prawa i Sprawiedliwości. W ubiegłym roku "Wiadomości" opublikowały szkalujący materiał, w którym Rusin została przedstawiona jako jedna z twarzy "pseudo-elit gardzących Polakami". Dziennikarka zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii - oświadczyła we wpisie zamieszczonym w social mediach. Była gwiazda DDTVN nie zamierza jednak milczeć i za każdym razem odważnie zabiera głos na temat kolejnych posunięć władzy. W ostatnim poście postanowiła jednak zrobić to na wesoło. 

Kinga Rusin uderza w Agustina Egurrolę. Ostrymi słowami skrytykowała dawnego kolegę

Kinga Rusin szyderczo o sytuacji w Polsce pod rządami PiS

Rusin zamieściła zdjęcie z rajskiej wyspy i dołączyła przerobiony wiersz "Na wyspach Bergamutach" Jana Brzechwy, będący aluzją do aktualnej sytuacji w Polsce. 

Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach

Widziano także p’osła
Którego mrówka niosła

Szczepione są miliony
Nie ukrywane zgony

Prezesi na ambonach
Nie rządzą w żeńskich łonach

Kościelni pedofile
Liczą w więzieniu chwile

Podobno w IPNie 
Faszyści nie są w cenie

Publiczna tam nie szczuje
I twarzy nie kupuje 

A tresowane szczury
Nie kradną złota góry

Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko wysp tych nie ma

Kuzyn Jana Brzechwy w kolejce po termin szczepień.

Wpis Kingi Rusin zdobył sporo polubień i pozytywnych komentarzy. "W punkt" - pisali obserwatorzy gwiazdy i podkreślali, że też marzą o ucieczce od "polskiego piekiełka" w takie rejony, jak widać na zdjęciach. 

Kinga Rusin zła na Polaków spotkanych na wakacjach za granicą. "Nie pozdrawiam cebulaków"