Zamknij

Kinga Rusin w materiale "Wiadomości". Szef KRRiT napisał list do TVP

Patrycja Chudolińska
17.04.2020 19:25
Kinga Rusin
fot. VIPHOTO/East News

W lutym w "Wiadomościach" TVP został wyemitowany materiał dotyczący Kingi Rusin. W prześmiewczy sposób odczytano wpis dziennikarki, który zamieściła po imprezie po gali rozdania Oscarów. Teraz przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski przesłał do TVP list w tej sprawie.

Kinga Rusin w lutym przyciągnęła uwagę większości osób. Prowadząca "Dzień dobry TVN" pojawiła się na zamkniętej imprezie po rozdaniu Oscarów. Polka bawiła się w towarzystwie największych gwiazd Hollywood, a szczegółową relację z tego wieczora udostępniła na swoim profilu na Instagramie, przy okazji chwaląc się selfie z Adele. Wpis Kingi Rusin obiegł wszystkie media, a internauci zaczęli tworzyć memy z dziennikarką w roli głównej.

Materiał o Kindze Rusin wyemitowały również "Wiadomości" TVP. Stacja bezpośrednio skrytykowała dziennikarkę i nazwała ją "twarzą pseudoelity, która od lat próbuje wmówić Polakom, jak mają żyć". Sam wpis dziennikarki również został sparodiowany - odczytał go mężczyzna, modulując swój głos na bardziej piskliwy. Kinga Rusin nie pozostawiła tej kwestii bez komentarza i zapowiedziała pozwanie do sądu Telewizji Polskiej.

Jest komentarz KRRiT w sprawie materiału "Wiadomości" o Kindze Rusin

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło wiele skarg po emisji materiału o Kindze Rusin. Teraz przewodniczący KRRiT postanowił przekazać list TVP, w którym wyraża swoją opinię na ten temat.

- Przewodniczący KRRiT skierował do TVP wystąpienie, w którym poinformował, że w ocenie KRRiT główny serwis informacyjny telewizji publicznej nie może służyć do przedstawiania typowo tabloidowych doniesień z prywatnego życia celebrytów, nawet jeśli te wiadomości zyskały popularność w mediach społecznościowych - podaje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

W skargach, które przesyłano do KRRiT często podkreślano nieetyczność materiału, jego obraźliwy i prześmiewczy wydźwięk oraz funkcję propagandową. Jak donoszą Wirtualne Media, do KRRiT wpłynęło łącznie 28 skarg. Telewizja Polska nie udzieliła do tej pory komentarza w sprawie. Co myślicie o takiej reakcji?

RadioZET.pl/PCh