Zamknij

Kinga Rusin wspiera protesty kobiet. Wielki gest prezenterki

26.10.2020 22:35
Kinga Rusin
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Kinga Rusin kolejny raz pokazała, że stoi murem za kobietami. Prezenterka tym razem zdobyła się na wielki gest, którym wesprze m.in. osoby pokrzywdzone wyrokami sądowymi w związku z obecnymi protestami.

Kinga Rusin niejednokrotnie już pokazała, że w kwestiach warunków dopuszczalności aborcji jej stanowisko jest jasne. Teraz, kiedy na ulicach polskich miast trwają protesty, prezenterka znów jest solidarna z kobietami. Niestety, ostatnie demonstracje coraz częściej przebiegają w niespokojnej atmosferze. Dochodzi do starć z funkcjonariuszami policji. Osoby biorące udział w strajkach są legitymowane, ale też zatrzymywane.

Wielu uczestnikom i uczestniczkom marszów potrzebna jest pomoc prawna. Właśnie to miała na uwadze Rusin, decydując się na swój wielki gest.

Zobacz także: Kinga Rusin o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. "Nie zgadzamy się na przedmiotowe traktowanie"

Kinga Rusin przekazuje 100 tysięcy złotych

W swoim najnowszym wpisie na Instagramie Kinga Rusin poinformowała, że cztery organizacje prokobiece dostaną od niej wsparcie finansowe. Dziennikarka przekaże na ten cel niemałą kwotę: 100 tysięcy złotych. Jak zauważa, to tylko "cegiełka", która ma bronić kobiety "przed inkwizycją".

"Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny" - oznajmia Rusin.

"To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku" - mówi i zacheca do udziału w kolejnych protestach.

RadioZET.pl/AS