Zamknij

Klaudia El Dursi reklamowała płaszcz we wpisie o protestach kobiet. Teraz przeprasza fanów

26.10.2020 14:53
Klaudia El Dursi
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Klaudia El Dursi zaliczyła poważną wpadkę wizerunkową na Instagramie. Influencerka i prowadząca "Hotelu Paradise" opublikowała uśmiechnięte zdjęcie i skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ten smutny dla wielu osób czas wykorzystała do... zareklamowania płaszcza.

Klaudia El Dursi dała się poznać widzom TVN w "Top Model". Choć nie udało jej się wygrać programu, wykorzystała swoje pięć minut i coraz prężniej rozwija karierę w show-biznesie. Jest prowadzącą show randkowego "Hotel Paradise", a w mediach społecznościowych cieszy się sporym gronem obserwatorów - jej Instagrama śledzi ponad 600 tys. osób. Choć zazwyczaj Klaudia El Dursi wzbudza pozytywne emocje wśród internautów, jej ostatni wpis okazał się wizerunkową wpadką.

- W dziwnych czasach przyszło nam dzisiaj żyć... W państwie pełnym absurdu, w lęku o nasze jutro... Dlatego mam wielka wdzięczność za chwile takie jak ta - napisała Klaudia El Dursi pod uśmiechniętym zdjęciem z pomostu. Gwiazda w ten sposób odniosła się do trwających obecnie protestów w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Sam wpis nie oburzyłby internautów, gdyby nie to, że Klaudia przy okazji postanowiła zareklamować sklep internetowy, z którego płaszcz prezentuje na zdjęciu.

Zobacz także:  Marcin Wójcik kończy z TVP. Ostre słowa: "Bezwstydna propaganda"

Klaudia El Dursi przeprasza za reklamę płaszcza

Na Klaudię El Dursi spadła fala krytyki. Internauci w komentarzach nie szczędzili jej gorzkich słów.

- Trwa protest kobiet, nie bądź obojętna.

- Czy Tobie po ludzku nie jest wstyd?

- Bardzo panią lubię, kobieta pełna optymizmu i pozytywnej energii, aczkolwiek nawiązywanie do obecnie sytuacji w kraju i reklamowanie firmy odzieżowej... słabe.

- Hajs z influencerstwa musi się zgadzać

- Poniżenie. Brak rozumu i godności człowieka. Robić reklamę z ludzkiej tragedii.

Komentarz w sprawie wydał sam sklep internetowy, z którego pochodzi płaszcz. Andrzej Chmiel, reprezentujący markę Good Lookin, przekazał w rozmowie z wirtualnemedia.pl, że Klaudia El Dursi na ich prośbę usunęła z opisu nazwę firmy.

- Poprosiliśmy Panią Klaudię o usunięcie z opisu nazwy naszej firmy w tym wpisie. Już go tam nie ma. Przepraszamy. Oczywiście nie wiedzieliśmy, że post będzie takiej treści. Nigdy nie wyrazilibyśmy na to zgody - wyjaśnił.

Klaudia El Dursi postanowiła odnieść się do zaistniałej sytuacji. W kolejnym wpisie na Instagramie przeprosiła internautów.

- Mój wczorajszy post wzbudził sporo kontrowersji. Nie dlatego, że poruszyłam ważny dla mnie temat, który obecnie budzi emocje, ale w związku z tym, że oznaczyłam markę płaszcza, w którym byłam na zdjęciu. Przyznaję, że było to niefortunne i nierozważne, przede wszystkim ze względu na powagę tematu. Nie miałam zamiaru go deprecjonować, ani nikogo urazić, dlatego chciałabym Was przeprosić. Żyjemy w ciężkich czasach. Musimy walczyć o prawa, które nam się należą, a straciłyśmy je tak po prostu, z dnia na dzień. W tej walce jestem z Wami solidarna. Nie chciałam, aby tego typu sytuacja wpłynęła na powagę tematu, dlatego przepraszam - podsumowała gwiazda TVN.

Co myślicie o zachowaniu Klaudii?