Zamknij

Kolejny film z polskimi akcentami będzie walczył o Oscara

Redakcja
11.09.2018 18:40
Sobibór kandydatem do Oscara
fot. Instagram

Kolejny film z polskimi akcentami będzie walczył o Oscara. W jednej z głównych ról Michalina Olszańska, a dodatkowo także Mikołaj Krawczyk.

O prestiżową statuetkę Oscara walczyć będzie rosyjska produkcja zatytułowana "Sobibór". W filmie główne role zagrali m.in. Christopher Lambert i Konstantin Chabieński - reżyser filmu. Ważną rolę miała również piękna polska aktorka, znana m.in. z "Dróg wolności" - Michalina Olszańska. Faktem zgłoszenia dzieła do amerykańskiej nagrody nie pochwaliła się jednak Olszańska, ale... Mikołaj Krawczyk, który również znalazł się w obsadzie filmu.

Na Instagramie zamieścił plakat produkcji z krótką informacją: "Mili, Kochani, Drodzy, Najmilsi, niesamowita wiadomość! „Sobibór” został wytypowany jako rosyjski kandydat do Oskara!!! Duma" - cieszy się aktor.

Sobibór - rosyjski film z polską obsadą walczy o Oscara

Internauci natychmiast pospieszyli z gratulacjami. Wśród komentarzy znalazły się także słowa od Sylwii Juszczak, ukochanej Krawczyka.

"Jestem taka dumna Mężu siła i honor !! Bravo".

Dodajmy, że w obsadzie akcentów polskich jest znacznie więcej. "Sobibór" miał premierę wiosną 2018 roku. Dzieło opowiada o buncie więźniów Sobiboru, niemieckiego obozu zagłady.

RadioZET.pl/SA