Zamknij

"Koło fortuny" wraca do TVP. Ogromne zmiany w programie w związku z epidemią

Patrycja Chudolińska
07.05.2020 11:05
Koło fortuny
fot. Pawel Wisniewski/East News

"Koło fortuny" wróci z nowymi odcinkami na TVP. Stacja przerwała zdjęcia do większości programów w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Wprowadzono jednak zmiany, które pozwolą na nagrywanie show w nowym reżimie sanitarnym.

TVP wraca do nagrywania nowych odcinków uwielbianych przez widzów programów. Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na działania stacji telewizyjnych w Polsce. Przesunięto nowe odcinki m.in. "Kuby Wojewódzkiego", "Kuchennych rewolucji" czy "Tańca z gwiazdami". Także Telewizja Polska musiała wstrzymać premierowe wydania takich programów, jak "Jaka to melodia?", "Familiada" czy "Koło fortuny".

Niedawno postanowiono wznowić zdjęcia do nowych odcinków. Wygląda na to, że koronawirus w Polsce słabnie. Stacje telewizyjne wciąż jednak muszą przestrzegać specjalnych zasad bezpieczeństwa. W większości przypadków zrezygnowano z udziału widowni w studiu. Izabella Krzan, która pełni rolę hostessy w "Kole fortuny" w rozmowie z "Plejadą" zdradziła, jak od teraz będzie wyglądał program.

Zobacz także: Tak wygląda "Familiada" w czasie pandemii. Wprowadzono nowe zasady

"Koło fortuny": nowe odcinki. Izabella Krzan opowiedziała o zmianach w programie

Izabella Krzan przyznała, że nagrywanie "Koła fortuny" wygląda teraz zupełnie inaczej.

- Określiłabym to nawet słowem: dziwnie. Kręcimy odcinki bez publiczności, więc jest na pewno zdecydowanie ciszej, bardziej intymnie, niż było wcześniej, ale jest też fajnie. Uważam, że uczestnicy są mniej zestresowani, skupieni na grze, mniej oczu jest w nich bezpośrednio wpatrzonych, więc czują się bardziej komfortowo. My trochę tęsknimy, bo czujemy się odizolowani - powiedziała w rozmowie z "Plejadą".

Gwiazda dodała, że zmieniona została także scenografia. Uczestnicy i prowadzący na planie muszą zachować bezpieczną odległość. Przed wejściem do studia wszystkim mierzona jest temperatura.

- Zachowane są wszystkie sprawy związane z bezpieczeństwem. Wchodzimy, jest mierzona temperatura, wszyscy na planie, prócz mnie, Norbiego i uczestników są w maseczkach i rękawiczkach. Staramy się zrobić to najbezpieczniej, jak się da. Tylko może my z Norbim jesteśmy troszeczkę bardziej narażeni, ale wszyscy dbają o nas, żebyśmy też byli zabezpieczeni (...) Moje dziewczyny, czyli te, które szykują mnie do programu, wszystkie są w maseczkach i w rękawiczkach na tyle, na ile się to da. Jest dezynfekcja. Trzeba przyznać, że na korytarzach, w charakteryzatorni i w garderobach najbardziej czuć zapach alkoholu z płynów do dezynfekcji, ale to też daje poczucie bezpieczeństwa, więc ma to swoje też dobre strony - dodała.

Nowe odcinki programu będą emitowane już od soboty 9 maja. Izabella Krzan przyznała, że bardzo tęskni za normalnym życiem. Wciąż jednak przestrzega hasła "zostań w domu" i nie spotyka się z przyjaciółmi oraz bliskimi.

- Staram się unikać kontaktów, które jakkolwiek mogą mi zagrażać. Mimo że galerie są otwarte, to nadal do nich nie zmierzam, stawiam na zakupy przez internet. Z rodziną się nie widzę. Najbardziej brak mi właśnie tego, że nie mogę się spotkać ze swoimi przyjaciółmi i ze znajomymi, ale mam nadzieję, że to wszystko szybko się skończy - przyznała w "Plejadzie".

Będziecie oglądać nowe odcinki "Koła fortuny"?

RadioZET.pl/PCh