Zamknij

„Komunia” – drugi polski film, który może walczyć o Oscara

Redakcja
11.12.2018 11:11
Komunia film dokumentalny
fot. Kadr z filmu

O tym, że „Zimna wojna” jest polskim kandydatem do Oscara 2019, wiadomo od dawna. Okazuje się, że być może niejedynym. Państwowy Instytut Sztuki Filmowej informuje, że o statuetkę walczyć może „Komunia”. Co to za film i o czym opowiada?

Film dokumentalny „Komunia” Anny Zameckiej może walczyć o statuetkę Oscara – poinformował Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Byłby to drugi polski film, który w nadchodzącym konkursie ubiegałby się o prestiżową nagrodę. O tym, że szansę na Oscara ma „Zimna wojna”, wiadomo już od dłuższego czasu, a możliwa nominacja dla kolejnego polskiego dzieła jest miłą niespodzianką.

„Komunia” zawalczy o Oscara?

Jak informuje PISF, dzięki zwycięstwu na Yamagata International FF w Japonii oraz dystrybucji w USA film „Komunia” może ubiegać się o nominację do Oscara. Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone. Nominacje do Oscarów poznamy dopiero 22 stycznia. „Trzymajcie kciuki!” – zachęca PISF na Facebooku.

„Komunia” – o czym jest dokument Anny Zameckiej?

„Komunia” to film dokumentalny, którego bohaterką jest nastolatka Ola. Dziewczynka opiekuje się całą swoją rodziną. Z okazji pierwszej komunii brata postanawia zorganizować spotkanie, by rozbita rodzina zasiadła przy jednym stole.

Czy dokument dostanie szansę, by walczyć o Oscara? Przekonamy się 22 stycznia. Do tej pory film pochwalić się może również Europejską Nagroda Filmową za najlepszy europejski film dokumentalny.

RadioZET.pl/gazeta.pl/SA