Zamknij

Akcja poparcia dla Zofii Klepackiej. Zaangażowany między innymi Jan Pospieszalski

Maciej Friedrich
31.05.2019 11:36
Akcja poparcia dla Zofii Klepackiej. Zaangażowany między innymi Jan Pospieszalski
fot. VIPHOTO/East News

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego doszło do wymiany zdań między Kingą Rusin i Zofią Klepacką. Dziennikarka TVN skrytykowała polską olimpijkę, zarzucając jej propagowanie treści homofobicznych. Poparło ją wiele krajowych gwiazd, między innymi Borys Szyc i Edyta Górniak. W odpowiedzi druga strona konfliktu zorganizowała akcję poparcia dla Klepackiej. Wzięli w niej udział między innymi Jan Pospieszalski i Łukasz Warzecha.

Kinga Rusin i Zofia Klepacka starły się werbalnie 26 maja, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziennikarka TVN zarzucała polskiej olimpijce wygłaszanie treści homofobicznych, gdy ta skrytykowała założenie warszawskiej karty LGBT. Według sportsmenki Rusin miała krzyknąć w jej stronę słowo „wstyd”. Wtedy ta zaczęła nagrywać całe zajście i między paniami doszło do wymiany zdań.

Po stronie Kingi stanęło wiele polskich gwiazd, które wyraziły wsparcie i ostro skrytykowały zachowanie Klepackiej. Gorzkich słów Zofii nie szczędził Borys Szyc, a snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak zarzuciła jej wręcz działanie w sprzeczności z zasadami olimpijczyków. Krytycy podkreślają, że w Polsce nie ma miejsca na brak tolerancji.

– Nie wiem, co się stało z taką fajną, otwartą na wszystko dziewczyną, jaką była Zośka, kiedyś przyjaciółka, a dziś... No właśnie, kim ty Zosiu się stałaś? To przerażające – dziwił się Michał Cessanis.

W odpowiedzi na krytykę wobec Klepackiej osobowości zgadzające się z jej poglądami postanowiły wyrazić swoje poparcie.

Ruszyła akcja poparcia dla Zofii Klepackiej

W akcję poparcia dla Zofii Klepackiej zaangażowali się między innymi Jan Pospieszalski i Łukasz Warzecha. W sieci pojawił się hasztag #NaszReprezentujesz, który oznacza poparcie dla poglądów sportsmenki. Istnieje nawet możliwość ustawiania nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku.

– Po raz kolejny znajdujemy się w sytuacji, w której kilku celebrytów zamierza wpływać na wolność słowa, poglądów i wyrażania opinii przez innych [...] Zofia Klepacka, która nigdy nie bała się mówić prawdy na temat zagrożeń płynących z forsowania szkodliwych ideologii. Nigdy nie bała się mówić tego, co myśli i stawać w obronie tradycyjnych wartości, patriotyzmu oraz rodziny. Zasługuje na nasze wsparcie – informują organizatorzy akcji.

Na kanale YouTube można znaleźć krótkie nagranie wideo, na którym rozmaite osoby opowiadają się za wsparciem Zofii Klepackiej.

Zagłosuj

Czy uważasz, że akcja poparcia dla Zofii Klepackiej jest potrzebna?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF