Zamknij

Kontrowersyjny nekrolog Krystyny Kołodziejczyk. Tak gwiazdę "Miodowych lat" pożegnali przyjaciele

24.09.2021 10:51
Krystyna Kołodziejczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Krystyna Kołodziejczyk zmarła 13 września w wieku 82 lat. Aktorka znana z polskich seriali została pożegnana w nekrologu w nietypowy sposób. Przyjaciele z teatru Krystyny Jandy przytoczyli odważną dewizę życiową zmarłej artystki. 

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Aktorka znana m.in. z seriali "Czterej pancerni i pies", "Zmiennicy", "Czterdziestolatek" i "Miodowe lata" zmarła 13 września 2021 roku po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu. Dwa tygodnie wcześniej odszedł jej mąż, pilot Wiesław Szyszko, z którym spędziła ponad 40 lat.

82-letnią aktorkę żegnają bliscy, przyjaciele i środowisko artystów. W sieci ukazał się nekrolog informujący o dacie i miejscu pogrzebu Krystyny Kołodziejczyk. Jak już wiadomo aktorka spocznie na Wojskowych Powązkach. Msza święta odbędzie się 28 września 2021 o godz. 12.00 w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta przy Placu Teatralnym. Następnie żałobnicy udadzą się na cmentarz, gdzie o 14.00 nastąpi pochówek. 

Pogrzeb Bezczela. Znamy datę i miejsce pochówku rapera Michała Banaszka

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Oryginalny nekrolog pojawił się w sieci 

Zmarłą Krystynę Kołodziejczyk pożegnała Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury - założyciela Och-Teatru, w którym aktorka występowała przez ostatnie lata. W serwisie Gazety Wyborczej ukazał się nekrolog, w którym pracownicy instytucji w zaskakujący sposób napisali o zmarłej, przytaczając jej śmiałe motto. 

Z wielkim żalem żegnamy naszą Przyjaciółkę, Aktorkę naszych teatrów, Najwierniejszego Widza Krystynę Kołodziejczyk "Kiksę". Będziemy zawsze o Tobie pamiętać, a Twoja złota myśl: "Seks i alkohol gwarantem pogodnej starości" będzie nam przyświecać. Odpoczywajcie z Wiesiem spokojnie - czytamy w opublikowanym nekrologu. 
Na stronie można przeczytać inne pożegnania, ale to zamieszczone przez przyjaciół z teatru Krystyny Jandy brzmi najbardziej oryginalnie. 

Zofia Bielewicz nie żyje. Fani "Świata według Kiepskich" pożegnali kolejną gwiazdę

EN_01198348_0009
fot. VIPHOTO/East News
EN_01287247_0068
fot. Agnieszka Sniezko/East News
1
fot. VIPHOTO/East News