Zamknij

Koronawirus: Małgorzata Rozenek nagłośniła kolejny poważny problem. "To niewyobrażalne okrucieństwo"

Judyta Wanicka
18.03.2020 21:41
Małgorzata Rozenek
fot. Instagram:@m_rozenek

Małgorzata Rozenek zaapelowała do właścicieli psów i kotów, by nie porzucali swoich pupili. Z obawy przed zakażeniem koronawirusem wiele osób oddaje zwierzęta do schronisk lub zabiega o uśpienie. Gwiazda przypomina, że zwierzęta domowe nie zarażają SARS CoV-2.

Małgorzata Rozenek włączyła się do akcji uświadamiania społeczeństwa w temacie koronawirusa. Gwiazda apeluje o pozostanie w domu i przestrzeganie zasad higieny. Kobietom przekazała garść rzetelnych informacji na temat postępowania wobec koronawirusa w okresie ciąży, połogu i karmienia. W kolejny wpisie na Instagramie żona Radka Majdana poruszyła smutny temat porzucania zwierząt w czasie epidemii. Okazuje się, że wraz ze wzrostem liczby zakażeń problem przybiera na sile.

Małgorzata Rozenek przypomina: zwierzęta domowe nie zarażają ludzi koronawirusem 

Małgorzata Rozenek, sama będąca właścicielką gromadki psów, nie mogła przejść obojętnie wobec coraz częstszych alertów fundacji i lekarzy weterynarii. Okazuje się, że podczas pandemii koronawirusa wiele psów i kotów traci dom, ponieważ właściciele obawiają się zakażenia SARS CoV-2. Zwierzaki trafiają do schronisk lub są porzucane w lasach. Wiele osób prosi weterynarzy o uśpienie pupili.

Poruszona tym zjawiskiem Małgorzata Rozenek przypomina, że do tej pory nie wykazano, by zwierzęta domowe były w stanie zarazić człowieka koronawirusem. Ponadto nie ma dowodów, by pupile same mogły zachorować na COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO podała, że jak dotychczas nie znaleziono dowodów na to, by zwierzęta domowe mogły ulec zakażeniu koronawirusem. Nie ma zatem możliwości, by człowiek mógł zarazić się np. od psa. Bądźmy zatem odpowiedzialni i empatyczni i dbajmy o swoje zwierzęta, tak jak im to obiecaliśmy, biorąc je do siebie.

Kiedy wczoraj po raz pierwszy o tym mówiłam, to szczerze myślałam, że to są jakieś pojedyncze przypadki, ale rozmowy z wieloma lekarzami weterynarii i przedstawicielami organizacji prozwierzęcych, pokazują, że coraz więcej osób w obawie przed koronawirusem, albo porzuca, albo chce poddać swoje zwierzęta eutanazji. Kompletnie niewyobrażalne okrucieństwo. KOCHANI POWTÓRZĘ! ZWIERZĘ NIE ZARAŻA‼️! A nawet gdyby... - napisała Małgorzata Rozenek. 

RadioZET.pl/jw