Zamknij

Koronawirus: Marcin Dorociński nagłaśnia nowy problem. Pokazał zatrważające zdjęcia z ulic [FOTO]

Judyta Wanicka
08.04.2020 12:40
Marcin Dorociński
fot. Instagram:@marcindorocinski

Marcin Dorociński wystosował do Polaków apel w związku z nagromadzającymi się śmieciami na ulicach polskich miast. "Zaczynamy tonąć w jednorazowych maseczkach i rękawiczkach". 

Marcin Dorociński znany jest z zaangażowania w sprawy środowiska i dbania o planetę. Aktor zachęca społeczeństwo do zachowań proekologicznych, zmniejszenia produkcji odpadów oraz broni przyrody przed ingerencją człowieka. W 2014 roku został ambasadorem ogólnopolskiej kampanii WWF (World Wildlife Fund) na rzecz ochrony rysiów nizinnych. W czasie epidemii koronawirusa gwiazdor postanowił zabrać głos w sprawie nagromadzających się śmieci po środkach ochronnych. 

Marcin Dorociński apeluje o niezaśmiecanie środowiska 

Gwiazdo kina opublikował na Instagramie zdjęcia ukazujące zatrważający stan ulic wielkich miast. Na fotografiach widzimy zużyte maski i rękawiczki porzucone gdzie popadnie. Marin Dorociński miał okazję spotkać się z podobnym widokiem podczas ostatniego spaceru z psem. 

Ulice naszych miast zaczynają tonąć w jednorazowych maseczkach i rękawiczkach - zauważa aktor. To zdjęcie z Hiszpanii, ale w Polsce jest nie lepiej - obserwuję to, idąc na spacer z psem. Epidemia nie zwalnia nas z obowiązku dbania o planetę, z elementarnej kultury i troski o dobro wspólne. Nie zaśmiecajmy chodników, skwerów, parków tymi odpadami - tylko wyrzucajmy je do miejsc, ku temu przeznaczonych - zaapelował do Polaków Dorociński. 

Niestety to nie jedyne negatywne zjawisko, które nasiliło się podczas pandemii koronawirusa. Problem dotknął także zwierzęta. Wiele psów i kotów traci dom, ponieważ właściciele obawiają się zakażenia SARS CoV-2. Zwierzaki trafiają do schronisk lub są porzucane w lasach. Mnóstwo właścicieli prosi weterynarzy o uśpienie pupili. Niedawno apel w tej sprawie wystosowała Małgorzata Rozenek

Czy psy i koty przenoszą koronawirusa? Zbadano tysiące próbek

RadioZET.pl/jw