Zamknij

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu. Zdjęcie łapie za serce [FOTO]

20.11.2020 13:00
Królowa Elżbieta i książę Filip 73 lata po ślubie
fot. Collection Roger-Viollet / EAST NEWS

Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu. Z tej okazji w sieci pojawiło się urocze zdjęcie małżonków, które roztopiło nie tylko serca wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak królowa poznała swojego wybranka?

Królowa Elżbieta II to bez wątpienia postać niezwykła, która za życia przeszła do historii światowych monarchii. Najważniejsza osoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej zdaje się oszukiwać czas, niektórym nadal ciężko uwierzyć, że skończyła już 94 lata. Nadal zaskakuje dobrą formą i niezaprzeczalną klasą. Elżbieta II została ogłoszona królową 7 lutego 1952 roku i darzona jest przez Brytyjczyków niemal nabożnym szacunkiem. Powszechnie mówi się o jej przywiązaniu do protokołu, co wywoływało spięcia między innymi z Meghan Markle.

10 czerwca 1947 roku Elżbieta zaręczyła się z Filipem Mountbattenem, którego poznała już w wieku 13 lat. 18-letni oficer pochodzący z duńskiego rodu królewskiego nie przypadł jednak do gustu rodzinie przyszłej królowej. Zarzucano mu pochodzenie z ubogiej rodziny, związek z sympatyzującym z nazistami tronem Grecji i zbytnią pretensjonalność. Zakochani jednak pobrali się w listopadzie 1947 roku. Dziś, 20 listopada 2020 roku królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą 73. rocznicę ślubu.

ZOBACZ TAKŻE:  Księżna Diana na niepublikowanym wcześniej zdjęciu. Tak wyglądała jako dziecko [FOTO]

Królowa Elżbieta i książę Filip na wspólnym zdjęciu z okazji 73. rocznicy ślubu

73. rocznica ślubu to niezwykłe wydarzenie, tym bardziej, gdy świętują ją brytyjska królowa oraz jej małżonek. Z tej okazji 94-letnia monarchini i 99-letni książę wzięli udział w sesji zdjęciowej, która odbyła się na zamku w Windsorze. Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Facebooku możemy podziwiać urocze zdjęcie, na którym małżonkowie oglądają kartki z gratulacjami i najlepszymi życzeniami od najbliższych, w tym od prawnuków, które wykonały dla pradziadków własnoręcznie ozdobione kartki.

Oczywiście my także składamy najserdeczniejsze życzenia królowej i księciu. Jest co świętować!