Zamknij

Królowa Elżbieta II jest chora. Rzecznik prasowy zdradził, w jakim jest stanie

Patrycja Chudolińska
24.01.2020 10:55
Królowa Elżbieta II
fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II jest chora. 93-letnia władczyni w ostatniej chwili zrezygnowała z uczestnictwa w ważnych spotkaniach. Słaby stan zdrowia Elżbiety II skomentował członek jej zespołu ds. bezpieczeństwa.

Królowa Elżbieta II jest chora

Królowa Elżbieta II zmaga się z problemami zdrowotnymi. Brytyjska monarchini ma już 93 lata i jest najdłużej panującą władczynią w historii. Jej stan okazał się na tyle poważny, że zdecydowała się odwołać wszystkie ważne spotkania, w tym takie, w których uczestniczyła bez przerwy od 77 lat.

W miniony poniedziałek królowa Elżbieta II nie pojawiła się w Pałacu Buckingham na uroczystym przyjęciu z okazji szczytu inwestycyjnego. Zamiast niej spotkanie poprowadził książę William.

- Moja babcia przeprasza, że nie ma jej dziś wieczorem, ale poprosiła mnie, żebym przekazał wam wszystkim jej najserdeczniejsze życzenia - powiedział wnuk królowej.

Rzecznik królowej wydał oficjalne oświadczenie

W czwartek królowa Elżbieta II była nieobecna na kolejnym tradycyjnym wystąpieniu. O swoje absencji poinformowała zaledwie pół godziny przed przewidywanym przybyciem.

- Nie była gotowa na spotkanie - uzasadniał decyzję królowej rzecznik prasowy Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II najwyraźniej wciąż nie wróciła do pełni sił. Monarchini doświadcza w ostatnim czasie wiele stresu - wszystko z powodu odejścia księcia Harry'ego i Meghan Markle z oficjalnie pełnionych funkcji w rodzinie królewskiej. Kolejną trudną kwestią jest zamieszanie księcia Andrzeja w aferę pedofilską. Obie te sprawy z pewnością wpływają na gorszy stan królowej.

Zagłosuj

Interesuje cię życie brytyjskiej rodziny królewskiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh