Zamknij

Królowa Elżbieta II podjęła przełomową decyzję. Chodzi o obchody jej urodzin

Patrycja Chudolińska
31.03.2020 14:31
Królowa Elżbieta II
fot. Instagram/@theroyalfamily

Królowa Elżbieta II podjęła przełomową decyzję w związku z pandemią koronawirusa. Obchody urodzin monarchini będą teraz wyglądały całkiem inaczej.

Królowa Elżbieta II co roku w wyjątkowy sposób świętuje swoje urodziny. Tym razem musiała jednak wprowadzić zmiany. W związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań COVID-19 w Wielkiej Brytanii, Windsorowie nie pozdrowią ludu ze słynnego balkonu. Jest to pierwsze tego typu odstępstwo od tradycji od 65 lat.

Urodzinowa parada królowej Elżbiety II odwołana

Królowa Elżbieta II będzie obchodzić swoje 94 urodziny już 21 kwietnia. Jak zwykle w domowym świętowaniu udział wezmą tylko bliscy i członkowie rodziny. Oficjalne święto urodzin monarchy - nazywane Trooping the Colour - obchodzone jest jednak w czerwcu. Tradycja tego dnia w Wielkiej Brytanii utrzymywana jest od 1748 roku.

W związku z pandemią koronawirusa Pałac Buckingham wydał oświadczenie, że czerwcowe święto zostało odwołane. Parady z udziałem brytyjskiego wojska, specjalna procesja, a także wyjście rodziny królewskiej na balkon nie będą miały w tym roku miejsca.

- W zgodzie z rządowym zaleceniem, zostało ustalone, że Urodzinowa Parada Królowej, znana również jako Trooping the Colour, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Kilka innych opcji jest rozważanych, zgodnie ze stosownymi wytycznymi - czytamy na oficjalnej stronie brytyjskiej monarchii.

RadioZET.pl/PCh