Zamknij

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. Pałac wydał oświadczenie

22.10.2021 12:17
Królowa Elżbieta II
fot. Tim Rooke / Rex Features

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. Monarchini musiała spędzić noc w szpitalu ze środy na czwartek 21 października. Na szczęście udało się jej już wrócić do zamku w Windsorze.

Królowa Elżbieta II musiała spędzić noc w szpitalu. Brytyjska Monarchini trafiła pod opiekę lekarzy ze środy na czwartek, 21 października. Rzecznik Pałacu Buckingham wydał oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Królowej Elżbiety.

 "Po zaleceniu lekarza, aby odpoczywać przez kilka dni, królowa w środowe popołudnie pojechała do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań" - poinformował rzecznik. Zapewnił jednocześnie, że brytyjska monarchini ma się bardzo dobrze. Warto dodać, że Królowa Elżbieta II ostatni raz była w szpitalu 8 lat temu, w 2013 roku. Wtedy zdiagnozowano u niej nieżyt jelit i żołądka.

Zobacz też:  Królowa Elżbieta odwołała podróż. Jest oświadczenie o stanie zdrowia monarchini. Jak się czuje?

 Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. Pałac wydał oświadczenie

Telewizja CNN, powołując się na rzecznika prasowego Pałacu Buckingham, podkreśliła, że u Elżbiety II przeprowadzone zostały wstępne badania.

"Po zaleceniu lekarza, aby odpoczywać przez kilka dni, królowa w środowe popołudnie pojechała do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań. W czwartek w porze lunchu wróciła do zamku Windsor i pozostaje w dobrym nastroju" - informuje telewizja CNN.

Z kolei królewski ekspert Russell Myers zapowiedział, że królowa musi zwolnić. Zapowiedział też, że jej harmonogram powinien być dużo bardziej spokojny, jak na osobę w wieku 95 lat.

"Wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Jest to zdecydowanie środek ostrożności, ale duża ostrożność jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem" - wyjaśnił.

Warto dodać, że brytyjska monarchini podczas niedawnego nabożeństwa w opactwie Westminster i ceremonii otwarcia nowej sesji parlamentu Walii w Cardiff, podpierała się laską.