Zamknij

Królowa Elżbieta II w żałobie. Zmarł jej wieloletni przyjaciel

15.09.2021 15:22
Królowa Elżbieta II
fot. Tim Rooke / Rex Features

Królowa Elżbieta II przeżywa ciężkie chwile. Brytyjska monarchini pożegnała swojego wieloletniego przyjaciela - Timothy'ego Colmana. Mężczyzna miał 91 lat.

Królowa Elżbieta II znów jest w żałobie. Brytyjska monarchini pożegnała niedawno ukochanego męża - księcia Filipa. Teraz musi zmierzyć się ze śmiercią wieloletniego przyjaciela Timothy'ego Colmana, który zmarł w wieku 91 lat.

Zobacz też:  Królowa Elżbieta II ma polskie korzenie. Jest spokrewniona z polskim królem?

Królowa Elżbieta II w żałobie. Zmarł jej wieloletni przyjaciel

Wiadomość o śmierci Timothy'ego Colmana została przekazana przez brytyjski dziennik "The Sun". Przyjaciel Elżbiety II zmarł 9 września w swoim domu mieszczącym się w Bixley Manor, niedaleko Norwich. 91-latek był przyjacielem królowej Elżbiety II, ale również mężem jej kuzynki Mary Colman, która zmarła w styczniu tego roku.

Ogromną pasją przyjaciela królowej Elżbiety II było żeglarstwo i morze. Gdy Timothy miał 13 lat, zapisał się do Royal Naval College w Dartmouth, po czym wstąpił do brytyjskiej marynarki wojennej (Royal Navy). Przez wiele lat służył jako porucznik na krążownikach HMS Frobisher i Indefatigable. Timothy Colman jako zapalony pasjonat żeglarstwa dwukrotnie ustanowił rekord przez sześć lat, po czym został pokonany przez Francuza Pascala Maki.

Arystokrata wspierał też współtworzone przez siebie University of East Anglia, Whitlingham Broad i Sainsbury Center for Visual Arts.

Królowa Elżbieta z przyjacielem
fot.