Zamknij

Królowa Elżbieta II zakazuje czułości. Co na to pary książęce?

Redakcja
05.07.2018 13:59
Królowa Elżbieta II zakazuje czułości. Co na to pary książęce?
fot. Photoshot/REPORTER

Wchodząc do rodziny królewskiej, Meghan Markle musiała pogodzić się z kilkoma ograniczeniami. Królowa Elżbieta II znana jest z zasadniczego podejścia do spraw związanych z etykietą. Tyczy się to między innymi publicznego okazywania uczuć.

Bycie członkiem rodziny królewskiej niesie ze sobą wysoki status społeczny i liczne przywileje. Jest jednak również druga strona medalu. Koronowane głowy i ich rodziny obejmuje wiele zakazów i obowiązków. Przekonały się o tym księżna Kate oraz Meghan Markle oraz ich mężowie.

Meghan Markle i książę Harry unikają publicznych czułości

Książę Harry i Meghan Markle w trakcie narzeczeństwa jawnie okazywali sobie swoje uczucia i nie wstydzili się czułych gestów. Przytulali się, trzymali za ręce, słowem zachowywali jak typowa para zakochanych. Wiele jednak zmieniło się po ślubie. W trakcie publicznych uroczystości zachowują wobec siebie dystans. Najlepiej widać to na przykładzie wydarzeń z gali rozdania nagród „Queens Young Leaders”. Media wychwyciły, że książę odsunął rękę, gdy Meghan chciała go dotknąć. Okazuje się jednak, że nie ma to nic wspólnego z kryzysem uczuciowym małżonków.

EN_01325577_0003

Królowa Elżbieta II nie lubi okazywania uczuć

Para książęca musi zostawić czułości dla siebie ze względu na oczekiwania Królowej Elżbiety II. Monarchini jest zdania, że tego typu gesty są intymne na tyle, że nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Oczekuje więc od członków swojej rodziny zachowania zasad etykiety. Ona sama również nie okazywała publicznie uczuć swojemu mężowi księciu Filipowi.

Do zakazu szybko zastosowali się księżna Kate i Książę William. Zobaczymy, jak uda się to księciu i księżnej Sussex. Z pewnością dla małżonków, którzy jeszcze niedawno spacerowali, trzymając się za ręce, nie będzie to zadanie najłatwiejsze. Jak jednak widać po zachowaniu księcia Harry'ego, pierwsze kroki na drodze do spełnienia wymagań królowej zostały poczynione.

EN_01325579_0064

Czego nie wolno Meghan Markle

To nie pierwszy obostrzenie, z jakim musi pogodzić się Meghan Markle. Aby zostać księżną, musiała między innymi zrezygnować z pracy na planie serialu „Suits” oraz zaprzestać prowadzenia kont na portalach społecznościowych. Otrzymała również zakaz malowania paznokci na jaskrawe kolory, samotnych zakupów i robienia sobie selfie.

Jak widać, nawet księżna nie może robić wszystkiego, a królowa jest osobą bardzo zasadniczą. Do tego stopnia, że podróżujący z nią krewni nie jedzą potraw z czosnkiem, którego Elżbieta II nie lubi.

RadioZET.pl/MF